polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA DZIECI / DLA RODZINY - OFERTA PROGRAMÓW! .: » ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH W ZAMKU KRÓLEWSKIM /3 - 6 LAT/
Cykl: "Szkatułka księżniczki, skarb królewicza."

Uwaga! "Szkatułka Księżniczki skarb królewicza - bajeczki  z zamkowej półeczki" 28.11 i 12.12.2020

 

Szanowni Państwo informujemy,  że w związku z zamknięciem instytucji kultury czyli Zamku Królewskiego w Warszawie też, program "Szkatułka księżniczki, skarb Królewicza- bajeczki z zamkowej półeczki"  będzie się odbywał się w formie spacerów z historią. 

Wokół Zamku Królewskiego odbędą się spacery 28.11.2020 oraz 12.12.2020 w dwóch turach / według umowy/ o 10.30 i 12.00 dla dzieci i rodziców w grupach na jakie pozwala sytuacja epidemiologiczna oraz w reżimie sanitarnym. Będzie to oprócz gawędy przewodnika oraz przygotowanych przez nas wcześniej prac plastycznych, które dzieci otrzymają od nas i wykonają w domu, opowieść teatralna związana z miejscami, które odwiedzimy.


28.11 - zapraszamy na opowieść o duchach zamkowych z konkretnym i udokumentowanym historycznie przykładem pt . "Jak Jan Twardowski ducha wywoływał" - pokażemy miejsca, w który podobno do dziś straszy.

 

12.12 - porozmawiamy o królewskich przygotowaniach do świąt a historia przypomni słynnego kucharza króla Stanisława Augusta " Paweł Tremo i jego pyszności" - przedstawimy dzieciom, gdzie była kuchnia królewska i jakie się z tym wiązały kłopoty.

 

Jesteśmy pewni, że na świeżym powietrzu podczas spaceru także uda się Państwa zachwycić historiami związanymi z Zamkiem Królewskim w Warszawie. 

 

Spotkania finansuje m. st. Warszawa

Zapraszamy.

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 4540 odwiedzin na stronie ::.