polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

 

Program „Parku Kultury 2020” w URSUSIE! 29.08; 5.09; 12.09; 19.09

Zapraszamy! „Parku Kultury 2020”, program promujący edukację kulturalną adresowany do mieszkańców Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Celem "Parku Kultury" jest budowanie zainteresowań kulturalnych a także wzmocnienie kontaktów rodzinnych, rówieśniczych, dobrosąsiedzkich poprzez działania z zakresu edukacji kulturalnej. Program będzie także integrował, dając płaszczyznę komunikacji pomiędzy twórcą i odbiorcą ...
 

Nagroda dla MNW i Fundacji ART w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

Warsztaty organizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie wspólnie z Fundacją ART, zatytułowane „Pytam o Polskę. Dyskusja dzieł XX wieku”, zajęły I miejsce w kategorii „O wolną Polskę” w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.
 

Program „PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” - nowość!

Program „PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” jest adresowany do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej uczącej się poza Warszawą. W programie z historii są lektury i tematy związane z II wojną światową. Chcemy poprzez ten program materiał podstawy programowej rozszerzyć i uzupełnić o wiedzę związaną z historią miejsca szczególnego dla utrwalania pamięci oraz walki i męczeństwa wielu polskich patriotów.
 

Spotkanie z cyklu PANI NUTKA I PRZYJACIELE pt.: Folkowo, jazzowo a może klasycznie, czyli co potrafią skrzypce - 23.09.2020


Zapraszamy dzieci wieku 5–9 lat na muzyczne spotkanie pt. „Folkowo, jazzowo a może klasycznie, czyli co potrafią skrzypce”, które odbędzie się w ramach cyklu Pani Nutka i Przyjaciele, 23 września o godzinie 17.00 w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.
 

„Królewskie spacery... drogą NAUK wszelakich” - 2020 - Lato w mieście

WSTĘP WOLNY! grupy rezerwują zajęcia i otrzymują potwierdzoną przez organizatora REZERWACJĘ. "KRÓLEWSKIE SPACERY… drogą NAUK wszelakich " to program dający możliwość rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży w działaniach edukacyjnych, artystycznych i rekreacyjnych w ramach Warszawskiego Programu "Lato w Mieście 2020".
 

"My CZYTAMY – teatr na kółkach” - MOKOTÓW 2020

My CZYTAMY – teatr na kółkach” jest aktywną formą wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, której głównym beneficjentem są: dzieci, młodzież osoby dorosłe. Działamy na Mokotowie w IV Ogrodzie Jordanowskim, Parku Dreszera i na Polach Mokotowskich na placu zabaw w przestrzeni bezpiecznej i rekreacyjnej.
 

:. PROGRAMY ON-LINE! .:


Już wkrótce udostępnimy program: "Warszawa w różnych STYLACH" dla szkół ponadpodstawowych, a także program "Warszawa 1939". Przygotowujemy się do realizacji "Tryptyku tematycznego - NIEPODLEGŁOŚĆ". Fundacja ART.
 

:. PROGRAMY ROK SZKOLNY 2020!!! - nowe .:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych dla szkół w sezonie 2019/2020... ZAPRASZAMY!
 

:. DLA DZIECI / DLA RODZINY - OFERTA PROGRAMÓW! .:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych, skierowanych do dzieci i ich rodziców, realizowanych przede wszystkim w soboty i niedziele... ZAPRASZAMY!
 

:. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW!.:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych, kierowanych do szkół podstawowych i średnich oraz indywidualnie do uczniów, w tym także programy w ramach akcji LATO W MIEŚCIE I ZIMA W MIEŚCIE...ZAPRASZAMY!
 

:. DLA SENIORÓW - OFERTA PROGRAMÓW!.:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych, skierowanych do seniorów... ZAPRASZAMY!
 

:. PROGRAM DLA KOMBATANTÓW: AKCJA WIEŹ - ZAPRASZAMY! .:

AKCJA WIEŹ - program na rzecz kombatantów m. st. Warszawy to działania skierowane do: Żołnierzy Powstania Warszawskiego, byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych, Żołnierzy AK, kombatantów innych formacji walczących w okresie II wojny światowej.
 

:. CYKL: SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE 2019 - ZAPRASZAMY! .:


Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy (ul. ks. J. Chrościckiego 2) zaprasza na spotkania z cyklu "Spotkania nie tylko literackie 2019".
 

:. KONCERTY!.:

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą koncertów organizowanych przez Fundację ART. ZAPRASZAMY!
 

ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Obejrzyj raz jeszcze materiały opublikowane dotychczas w dziale "Aktualności" naszej witryny. Wśród nich odnajdziesz informacje o naszych ostatnich działaniach...
 
 

.:: 3151 odwiedzin na stronie ::.