polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

 

:. OFERTA PROGRAMÓW! - DZIECKO w weekend - OFERTA PROGRAMÓW! .:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych, skierowanych do dzieci i ich rodziców, realizowanych przede wszystkim w soboty i niedziele... ZAPRASZAMY!
 

:. CYKL: Spotkania nie tylko literackie 2019 - ZAPRASZAMY! .:


Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy (ul. ks. J. Chrościckiego 2) zaprasza na spotkania z cyklu "Spotkania nie tylko literackie 2019". NAJBLIŻSZE SPOTKANIE: 2 kwietnia (wtorek) 2019 godz. 17:30 - gościem spotkania będzie o. PROF. JACEK SALIJ
 

Szkolenie w DOMU WSPARCIA KOMBATANTÓW.


W ramach AKCJI WIĘŹ 18 marca 2019 r. odbyło się szkolenie w DOMU WSPARCIA KOMBATANTÓW.
 

NORDIC WALKING - AKTYWNY SENIOR BIAŁOŁĘKI

Zapraszamy na spacery z nordic walking dla seniorów. Zapraszamy do Parku Picassa, ul. Pabla Picassa. Zajęcia od godz. 12.30 do godz. 14.30. Zapisy. Możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijów! Będzie nam towarzyszył instruktor nordic walking! UDZIAŁ BEZPŁATNY! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
 

„PANI I NUTKA I PRZYJACIELE” 2019 - ZAPRASZAMY 14 MARCA o 17.00

Czym jest perkusja, jakie mamy instrumenty perkusyjne – większe: wibrafon, werbel, kotły i te mniejsze jak np. marimba. Jaką rolę pełnią w orkiestrach. Czy są czy "przeszkadzajki perkusyjne" - co możemy nimi zobrazować w muzyce. Czy wibrafon może grać sam? Naszym gościem będzie MICHAŁ BATOR. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8.
 

PROGRAM. Pani NUTKA i PRZYJACIELE - 2019 - nowa edycja!

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8.
 

TROPAMI HISTORII I SZTUKI - 2019!


Program dla seniorów z Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Wstęp wolny! Zapisy: OPS Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Centrum Aktywności Seniora Klub Integracji Społecznej i Samopomocy, ul. Porajów 14, tel. 22 403 59 57
 

SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI SKARB KRÓLEWICZA - 9 lutego 2019 r.!

Zajęcia SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI SKARB KRÓLEWICZA w Zamku Królewskim w Warszawie serdecznie zapraszamy! Zajęcia dla dzieci. 9 lutego 2019 o 11.00 zapraszamy na zajęcia pt. "Loczki czyli harcap czyli zakochany król" opowieść o królewskiej parze Janie i Marysieńce . Podczas zajęć spotkanie z charakteryzatorką.
 

Spotkania nie tylko literackie - 5 lutego 2019!

Czytelnia i wypożyczalnia Naukowa nr VI (ul. ks. J. Chrościckiego 2) Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zapraszają na spotkanie z cyklu Spotkania nie tylko literackie 2019 - "Moniuszko po domowemu. 200. rocznica urodzin. " Spotkanie poprowadzi Martyna Rupar. Zapraszamy do biblioteki przy ul. Ks. J. Chrościckiego 2, we wtorek 5 lutego o godz. 17:30.
 

Akademia Sztuk Dawnych 2019 - Zima w Mieście 2019

Akademia Sztuk Dawnych 2019 - Zima w Mieście 2019 zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych: "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej". 28 stycznia- 1 lutego 2019 r. Godz. 10.00-13.00 - zbiórka pałac Pod Blachą. Wstęp wolny!!!
 

Spotkanie opłatkowe dla Kombatantów

Zapraszamy Kombatantów, na spotkanie opłatkowe w poniedziałek, 13 grudnia 2018 r., godz. 11.00 w Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich - ul. Nowolipie 22, Warszawa. W programie poczęstunek i wspólne kolędowanie www.fundacjaARTfreeart.pl
 

SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI, SKARB KRÓLEWICZA - nowe spotkania!

Najbliższe spotkanie : 8 grudnia 2018 - Opowieści Pana Hoffmana, czyli niezwykłe przygody w noc wigilijną.
Zajęcia SZKATUŁKA KSIĘŻNICZKI SKARB KRÓLEWICZA w Zamku Królewskim w Warszawie serdecznie - październik - grudzień 2018 r. - zapraszamy! Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
 

"Akcja Więź" spotkanie z Kombatantem

W ramach Akcji Więź, 16 października 2018 r. w Muzeum Więzienia Pawiak, odbyło się spotkanie z Kombatantem, Panem Leszkiem Zabłockim.
 

"Spotkania nie tylko literackie" - z Teresą Lipowską

18 października 2018 r. o godz. 17.30 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, w Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI, odbyło się kolejne "Spotkania nie tylko literackie". Tym razem gościliśmy panią Teresę Lipowską - aktorkę i współautorkę książki „Nad rodzinnym albumem”.
 

"URSYNÓW 60+" - IV EDYCJA - 2018 (IX-XII)

Najbliższe spotkanie: 13 listopada 2018 r.
Zapraszamy seniorów dzielnicy Ursynów na IV. edycję wykładów, warsztatów i zajęć taneczno - relaksacyjnych "URSYNÓW 60+". Miejsce: WARSZAWSKA SZKOŁA REKLAMY, UL. STEFANA SZOLC-ROGOZIŃSKIEGO 3
 

CZTERY NOWE PROGRAMY DLA SZKÓŁ! ZAPISY!

Zapraszamy szkoły do udziału w najnowszych programach przygotowanych przez Fundację ART: - PYTAM O POLSKĘ - dyskusja dzieł XX wieku; - TE- ART FAKTU - Warszawa i jej mieszkańcy w cieniu Cytadeli; - WEŹ TO SPOSOBEM - warsztaty technik pamięci dla klas IV - VII szkół podstawowych - II edycja; - Cyberface - skierowany...
 

PANI NUTKA I PRZYJACIELE - 2018 - NOWA EDYCJA!

Najbliższe spotkanie: 22 listopada 2018 r.
Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty plastyczne. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8.
 

TANECZNYM KROKIEM 2018 - III Edycja - WARSZTATY DLA SENIORÓW

Najbliższe spotkanie: 7, 28 listopada 2018 r.
WARSZTATY AKTYWIZACJI RUCHOWEJ SENIORÓW. Zapraszamy Seniorów Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy! Program obejmuje kurs tańców latynoamerykańskich oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe. Miejsce: SZKOŁA TAŃCA LATIN GROOVE - Wybrzeże Kościuszkowskie 21a, Warszawa.
 

TE-ART - instrukcja zabawy - warsztaty rodzinne! PROGRAM 2018!

NOWE ZAJĘCIA - od października 2018! Zapraszamy do Teatru Wielkiego w Warszawie plac Teatralny 1 / wejście główne / wstęp: wejściówka 1 zł. Program dla dzieci w wieku 5-9 lat i dla rodziców! Konieczna rezerwacja miejsc pod numerem tel. 22 69 20 211 lub mailowo: fundacjaart.reif@gmail.com / kogidel@teatrwielki.pl
 

TROPAMI HISTORII I SZTUKI 2018

Najbliższe spotkanie: 21 listopada 2018, godz. 12.00. Uwaga zmiana terminów!
Program dla seniorów z Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Wstęp wolny! Zapisy: OPS Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy...
 

Nominacja do Nagrody TVP 3 WaWA BohateromFundacja ART dostała wyróżnienie - Nominację do Nagrody TVP 3 WaWA Bohaterom. Serdecznie dziękujemy - Fundacja ART!
 

Flashmob na Ursynowie.


Flashmob na Ursynowie. 23 września 2018 r., na święto Patrona Warszawy Błogosławionego Władysława z Gielniowa, zaprosiliśmy Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 

SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚCI - WARSZAWSKIE SPACERY Z NORDIC WALKING DLA SENIORÓW

Program dla seniorów. Pierwszy spacer: 21 września 2018, godz. 12.00 - PLAC PIŁSUDSKIEGO I WSPOMNIENIE O PAŁACU SASKIM - „Jak tam, Panie Marszałku?." Zabudowania wojskowe kiedyś i dziś. /zbiórka przy Grobie Nieznanego Żołnierza/
 

AKCJA WIĘŹ - TERMINARZ DZIAŁAŃ IX - XII 2018


Terminarz działań w Muzeum Więzienia Pawiak, ul. Dzielna 24/26, Warszawa - w ramach programu „Akcja Więź” od września do grudnia 2018.

Terminy działań: SPOTKANIA MIĘDZYPOKOLENIOWE - ŚWIADEK HISTORII I MŁODZIEŻ, SPOTKANIE WIGILIJNE, SPOTKANIE WEWNĘTRZNE KOMBATANTÓW, Szkolenia Dla Wolontariuszy
 

Akademia Sztuk Dawnych 2018 - Lato w Mieście 2018 - zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Akademia Sztuk Dawnych 2018: "W świecie rozumu. Stanisław August i jego Oświecenie." w powiązaniu z wystawą Marcello Bacciarelli (1731-1818). Najpiękniejsze portrety." 16-20 lipca 2018 r. godz. 10.00-13.00, zbiórka pałac Pod Blachą
 

Królewskie spacery... szlakiem ORŁA BIAŁEGO - LATO W MIEŚCIE - dla uczniów szkół podstawowych

„Królewskie spacery... szlakiem ORŁA BIAŁEGO” 2018" - oferta dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, WSTĘP WOLNY ! po wykonaniu potwierdzonej REZERWACJI! To już X edycja wakacyjnego programu Fundacji ART. w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2018 ...
 

Międzynarodowy Dzień Ofiar niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych


Akcja Więź - udział w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Ofiar niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych 14 czerwca 2018.
 

AKCJA WIĘŹ - szkolenie wolontariuszy

W ramach Akcji Więź, 4 czerwca 2018 r. odbyło się szkolenie wolontariuszy z pomocy osobie niepełnosprawnej.
 

CZYTELNIA NA KÓŁKACH 2018 (WARSZAWA)

Czekamy na was na warszawskich placach zabaw dla dzieci. Będziemy czytać książki, bawić się, rysować i animować. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych opowieści! …
 

"Akcja WIĘŹ"- spotkanie z Janem Gliszczyńskim

25.05.2018 r. w ramach projektu "Akcja WIĘŹ", w Muzeum Więzienia Pawiak, odbyło się spotkanie z Janem Gliszczyńskim byłym więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.
 

A MY C7YTAMY! czytelnia na kółkach - kto ty jesteś?

Zarząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza na A MY C7YTAMY! czytelnia na kółkach - kto ty jesteś? 3, 10, 24 czerwca 8, 22 lipca oraz 12 sierpnia godz. 11.00-13.00 Park Górczewska — plac zabaw. Projekt finansuje m.st. Warszawa
 

Kalejdoskop Edukacyjny

Braliśmy udział w Kalejdoskopie Edukacyjnym / 27.05 w Parku Bródnowskim /organizowanym przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy było SUPER! a oto dowody
 

PARADA PADEREWSKIEGO - "100 kroków do Niepodległości"


9.06.2018 r. zapraszamy na: PARADĘ PADEREWSKIEGO - "100 kroków do Niepodległości" - Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy.
 

"Jedzie, jedzie na Kasztance - muzyką przez historię"


Projekt przygotowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, klas IV – VI. Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.
 

"Akcja WIĘŹ"- spotkanie międzypokoleniowe - 19.02.2018


19.02.2018 w ramach projektu "Akcja WIĘŹ", w Muzeum Więzienia Pawiak, odbyło się spotkanie międzypokoleniowe - młodzież - kombatanci.
 

KALENDARZ SPOTKAŃ 2018 (PZBWPHWiOK)


Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Oddział Okręgowy w Warszawie - KALENDARZ SPOTKAŃ CZŁONKÓW ODDZIAŁU WARSZAWA NA ROK 2018.
 

BAJKI PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW - NOWOŚĆ!


NOWOŚĆ! Zapraszamy rodziców na cykl warsztatów: BAJKI PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW. POPRZEZ SKARBY LITERATURY POZNAJ DZIECKO I SIEBIE. „Bajki uczą, bajki bawią i wychowują..." do Przedszkola nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie...
 

"TARCZA" - zajęcia z zakresu prewencji dla uczniów

Zajęcia z zakresu prewencji dla uczniów szkół ponadpodstawowych. TARCZA to program, który ma dostarczyć wiedzy i nauczyć prawidłowych zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych, które jak widać po codziennych doniesieniach medialnych są powszechne i mogą się zdarzyć….
 

"WEŹ TO SPOSOBEM" - warsztaty technik pamięci dla klas IV - VII szkół podstawowych.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA SZKÓŁ i KLAS. Trening pamięci to świetna zabawa i jednocześnie inwestycja w siebie. Patrząc na badania uczniów, czy kursantów, którzy taki trening zastosowali i stale pracują nad swoją pamięcią widać, że bardzo dobre wyniki są możliwe i osiągalne. Poprzez te warsztaty chcemy pomóc uczniom zdolnym ale także tym...
 

"Widoki na WYZWOLENIE "- na styku sztuki i idei - ćwiczenia dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA SZKÓŁ i KLAS. Odrodzona WOLNOŚĆ, która wraz z końcem I wojny światowej w 1918 dała możliwość zbudowania NIEPODLEGŁOŚCI Polski, dała też szansę w sztuce XX wieku na budowanie wielu poziomów pozwalających na ścieranie się i poszukiwanie nowych "Widoków na WYZWOLENIE": Ojczyzny - Sztuki - Artysty - Człowieka....
 

"UWAGA ULICA - warsztaty profilaktyki zagrożeń"

UWAGA ULICA - warsztaty profilaktyki zagrożeń adresowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Odbywać się będą na terenie szkół.Zadanie to wpiera edukację i promocję zdrowia z zakresu zapobiegania sytuacjom mogącym powodować zagrożenia urazami oraz wypadkami komunikacyjnymi, z uwzględnieniem udzielania pomocy przedmedycznej...
 

„Sztuka w kontekście - Sienkiewicz a Matejko" - WARSZTATY!

„Sztuka w kontekście – Sienkiewicz a Matejko - warsztaty interpretacji dzieła” - program poprowadzimy w Muzeum Narodowym w Warszawie gdzie zobaczymy największe dzieła plastyczne największych polskich artystów. Te dzieła połączymy z literackimi korzystając z przestrzeni, która sama w sobie jest nasycona kontekstami historycznymi, teatralnymi i literackimi...
 

„WARSZAWSKA EKO - grajka" - zapraszamy do rezerwacji zajęć!

„WARSZAWSKA EKO - grajka" to warsztaty z zakresu edukacji ekologiczno-wiślanej adresowane do dzieci klas 0-III ze szkół podstawowych stolicy. Zajęcia odbywać się będą w szkołach / klasach / w ramach zajęć lekcyjnych i będą uzupełnieniem zajęć programowych o ochronie środowiska w nauczaniu wczesnoszkolnym zintegrowanym... ZAJĘCIA BEZPŁATNE!
 

„Włosi w Warszawie – mapowanie” - zgłoszenia!

Serdecznie zapraszamy w imieniu Urzędu Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, Biblioteki Publicznej Dzielnicy Włochy oraz Fundacji ART. na program edukacji- kulturalnej adresowany do uczniów klas V- VI pn. „Włosi w Warszawie – mapowanie”. Nasz program varsavianistyczny związany jest z kulturą, historią i tradycją Dzielnicy Włochy ...
 

„Gadające pomniki Warszawy” - questing varsavianistyczny - klasy IV- VI

„Gadające pomniki Warszawy” to program varsavianistyczny związany z historią, literaturą i tradycją oraz z bohaterami narodowymi, których pomniki znajdują się na trakcie spacerowym Krakowskiego Przedmieścia i Starówki. Wybraliśmy uczniom obiekty ważne dla dziedzictwa naszego miasta i Ojczyzny. Są to także punkty ...
 

Dialogi o NIEPODLEGŁEJ… - dla szkół ponadpodstawowych

„Dialogi o NIEPODLEGŁEJ - patriotyzm w świadomości młodych warszawiaków” będzie projektem wpisującym się w edukację: historyczną, patriotyczną i obywatelską. Poprzez wiedzę z wydarzeń związanych z historią Polaków w latach 1914-1944, chcemy przeanalizować, co oznaczał patriotyzm w życiu naszych przodków, poczynając od młodych Legionistów, a kończąc na Powstańcach warszawskich – JAKIE BYŁY WZORCE WYCHOWAWCZE, które tak silnie związały młode pokolenie z Ojczyzną, dając tak liczne przykłady postaw wzorcowo patriotycznych i heroicznych.
 

ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Obejrzyj raz jeszcze materiały opublikowane dotychczas w dziale "Aktualności" naszej witryny. Wśród nich odnajdziesz informacje o naszych ostatnich działaniach...
 
 

.:: 1136 odwiedzin na stronie ::.