polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE” - 11 czerwca o 17.30...

 „SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE”  - ciekawe spotkania, inspirujące wykłady, dobra literatura oraz ważne tematy to „Spotkania nie tylko literackie” – zapraszamy!

„Spotkania nie tylko literackie” to program wykładów, które będą realizowane w 2013 roku w Czytelni Naukowej nr VI w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy przy ulicy Ks. J. Chrościckiego 2 o 17.30. Wstęp wolny.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnicę Włochy i ma służyć pogłębieniu wiedzy oraz integracji społecznej. Tematyka spotkań została przez nas tak skomponowana, aby była interesująca dla szerokiego przekroju wiekowego naszej publiczności. W programie mamy szereg tematów rocznicowych- historycznych ale także literackich oraz z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości społecznej. Naszym celem jest aby podczas spotkań znakomici wykładowcy o dużym dorobku naukowym i wielkiej wiedzy mogli spotkać się z mieszkańcami Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.


Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie:

11 czerwca o godz. 17.30 - „Dlaczego lubimy polski kabaret międzywojenny?”  

w Czytelni Naukowej VI przy ul. Ks. Chrościckiego 2 w Dzielnicy Włochy.


dr Katarzyna Buczek - doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt Katedry Historii Oświaty i Wychowania, absolwenta wydziałów polonistyki i pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.


KABARET MIĘDZYWOJENNY TO SZARM, SZYK, WDZIĘK, A ZARAZEM CELNOŚĆ SATYRY I WYSOKA KULTURA JĘZYKA. KABARET ZOSTAŁ PODNIESIONY DO RANGI SZTUKI, UPRAWIANEJ PRZEZ NAJLEPSZYCH TWÓRCÓW, ZARÓWNO AUTORÓW (TUWIM, HEMAR, SŁONIMSKI ...), KOMPOZYTORÓW (WARS, SCHLECHTER...), WYKONAWCÓW (ORDONÓWNA, HALAMA, KRUKOWSKI ...) JAK I KONFERANSJERÓW Z JEDYNYM I NIEPOWTARZALNYM FRYDERYKIEM JAROSYM.

 

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawę Dzielnicę Włochy.

Autor i organizator - Fundacja ART. 

 

Więcej o cyklu "Spotkania nie tylko literackie" - TUTAJ!

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 7973 odwiedzin na stronie ::.