polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Galeria » Edukacja, wykłady, spotkania

Programy edukacyjne - Pawiak - Imiona Wielkich

„Imiona Wielkich świecą jak gwiazdy a łzy są ciche”

 

Przedstawienie „Pawiak imiona wielkich” to  koncert poetycko-muzyczny,na który składają się teksty napisane w murach  więzienia Pawiak lub po wojnie między innymi przez Zofię Kossak oraz piosenki  więźniów Pawiaka w czasie II wojny światowej - Miry Zimińskiej,  Mariana Zacharewicza, Adama Grzymały – Siedleckiego, Fryderyka Jarosego. Są to utwory pokazujące „tamto życie, cierpienia i marzenia”. Koncert w wykonaniu artystów z Teatru Atlantis.

 

Na program składać się będą piosenki przedwojennej i wojennej Warszawy oraz utwory poetyckie napisane na Pawiaku przez więźniów. Program chcemy zadedykować wszystkim Wielkim Polakom - artystom:

Mirze Zimińskiej,
Hance Ordonównie,
Zofii Kossak ,
Jerzemu Szaniawskiemu,
Karolowi Adwentowiczowi
Adolfowi Nowaczyńskiemu
Witoldowi Zacharewiczowi.

 

Program interdyscyplinarny i prospołeczny   „Pawiak – imiona wielkich” powstał dla uczczenia obchodów „Dni Pawiaka” we wrześniu 2008 roku. „Pawiak – imiona wielkich”  to ok. 90 minutowe aktywne spotkanie młodzieży gimnazjów i liceów warszawskich ze świadkami  historii- kombatantami (byłymi więźniami Pawiaka). Muzeum Więzienia Pawiak jest  miejscem szczególnym dla Warszawy jest największym hitlerowskim więzieniem na terenie okupowanej stolicy ( szacuje się , że od 1939-1944 roku przez więzienie na Pawiaku przeszło 100 tys. osób). W ramach hitlerowskich represji trafiali tutaj także ci „wielcy” znani politycy, literaci, aktorzy, reżyserzy
 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 199838 odwiedzin na stronie ::.