polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

 

A my czytamy! TEATR NA KÓŁKACH - Włochy - 2021

W GODZINACH 15.00-17.00 SPOTKAJMY SIĘ PRZY PLACACH ZABAW we Włochach. ZAPRASZAMY! 29.05 - Park Kombatantów 05.06 - Park Marka Kotańskiego 19.06 - Ogrody Kosmosu 03.07 - Park Marka Kotańskiego 17.07 - Park Kombatantów 31.07 - Park Marka Kotańskiego....
 

"KONSTYTUCJA 3 MAJA" - plenerowy happening muzyczno-historyczny na WOLI


Zapraszamy na uroczystość "KONSTYTUCJA 3 MAJA" - plenerowy happening muzyczno-historyczny dla uczczenia 230 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 r. Program odbędzie się 9 maja 2021. Program rozpocznie się o godz. 17.00 przy Kościele Św. Andrzeja przy ul. Chłodnej 9 na warszawskiej Woli. Wstęp wolny! Prosimy o zachowanie odległości oraz o posiadanie maseczek ochronnych.
 

URSYNOWSKIE SPACERY HISTORYCZNE TECHNIKĄ NORDIC WALKING (maj - czerwiec 2021)

Wycieczki są bezpłatne. Prosimy o zabranie swoich kijów do nordic walking, jeżeli Państwo nie mają, proszę o zgłoszenie pod numer 607 139 310. Wycieczki zawsze w godzinach 12.30 - 14.30.
 

NORDIC WALKING DLA SENIORÓW W ŚRÓDMIEŚCIU | maj-wrzesień 2021

Wycieczki historyczne techniką nordic walking dla seniorów w Śródmieściu. Zajęcia są bezpłatne. Spotykamy się o 13:00. Projekt finansuje m.st. Warszawa.
 

NORDIC WALKING - AKTYWNY SENIOR BIAŁOŁĘKI EDYCJA III (2021)

SPACERY Z NORDIC WALKING DLA SENIORÓW! (wiosna - jesień 2021!) Bezpłatne zajęcia dla seniorów. Chętnym wypożyczamy kije nordic walking. Będzie nam towarzyszył instruktor nordic walking! Udział bezpłatny!Liczba miejsc ograniczona.
 

„PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” - film adresowany do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej

Film „PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” jest adresowany do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej. W programie z historii w klasach: VII i VIII są lektury i tematy związane z II wojną światową. Nasz film...
 

Film "TEATR w Zamku"

Prezentujemy Państwu film "TEATR w Zamku" w wersji na DVD. Zapraszamy do zamawiania lekcji muzealnych w Zamku Królewskim w Warszawie, do których realizujemy przedstawienia edukacyjne dla przedszkoli i szkół podstawowych. Film zrealizowany dzięki Funduszowi Wsparcia Kultury MKiDN
 

Piosenka "Nietoperze - to w Ursusie znane zwierzę"!


Dziękujemy Bibliotece Publicznej Dzielnicy URSUS m. st. Warszawy za możliwość nagrania piosenki "Nietoperze"! Słowa Maria Reif | muzyka Maria i Kacper Matula.
 

Z Kulturą po Kulturę - zaproszenie dla szkół podstawowych Ursynowa

Program "Z Kulturą po Kulturę" to warsztaty edukacji kulturalnej z rozszerzeniem działań teatralnych, które będą uczyć, jak się zachować w miejscach szczególnych: w filharmonii, teatrze, a także w kinie oraz w środkach komunikacji miejskiej, sklepie, windzie, poczekalni...
 

"Hej kto Polak" - KONCERT DEDYKOWANY KOMBATANTOM, Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (online!)

KONCERT "Hej kto Polak" - to koncert dedykowany Kombatantom, zorganizowany w ramach programu "AKCJA WIĘŹ" współfinansowanego przez m. st. Warszawa - z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Zapraszamy do oglądania!
 

:. DLA SENIORÓW - OFERTA PROGRAMÓW!.:


NOWOŚCI! UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych, skierowanych do seniorów... ZAPRASZAMY!
 

:. PROGRAMY ON-LINE! .:


Nowość 2021! Warsztat on-line: „Fakultet SZTUKA – rozprawka” program dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Polecamy!
 

:. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! - ROK SZKOLNY 2020/2021!!! .:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych dla szkół w sezonie 2020/2021... ZAPRASZAMY!
 

:. DLA DZIECI / DLA RODZINY - OFERTA PROGRAMÓW! .:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych, skierowanych do dzieci i ich rodziców, realizowanych przede wszystkim w soboty i niedziele... ZAPRASZAMY!
 

:. PROGRAM DLA KOMBATANTÓW: AKCJA WIEŹ - ZAPRASZAMY! .:

AKCJA WIEŹ - program na rzecz kombatantów m. st. Warszawy to działania skierowane do: Żołnierzy Powstania Warszawskiego, byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych, Żołnierzy AK, kombatantów innych formacji walczących w okresie II wojny światowej.
 

:. CYKL: SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE 2019 - ZAPRASZAMY! .:


Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy (ul. ks. J. Chrościckiego 2) zaprasza na spotkania z cyklu "Spotkania nie tylko literackie 2019".
 

:. KONCERTY!.:

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą koncertów organizowanych przez Fundację ART. ZAPRASZAMY!
 

ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Obejrzyj raz jeszcze materiały opublikowane dotychczas w dziale "Aktualności" naszej witryny. Wśród nich odnajdziesz informacje o naszych ostatnich działaniach...
 
 

.:: 13980 odwiedzin na stronie ::.