polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Projekty

Warszawa piórem i pędzlem w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy

Happeningi historyczno-plastyczne według Jana Matejki
dla gimnazjów i liceów realizowane w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności

w Muzeum Historycznym m. st. Warszawy
Dziedziniec Lapidarium

 

Happeningi historyczno-plastyczne „Warszawa piórem i pędzlem” to cykl widowisk plenerowych w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy (dziedziniec Lapidarium), adresowany do młodzieży warszawskich gimnazjów i liceów.
Inspirowani malarstwem Jana Matejki, przedstawimy ważne dla Warszawy i Polski wydarzenia historyczne.
Obrazy, które przedstawimy to kopie dzieł Matejki powiększone do wymiarów 6m x 4m. Kustosz Zamku Królewskiego przybliży młodzieży tło historyczne i opowie o najważniejszych postaciach namalowanych przez Mistrza.
Poprzez „żywą lekcję historii” chcemy przedstawić cienie i blaski najważniejszych dla Warszawy, Polski i Europy wydarzeń, jakimi niewątpliwie była próba reformy kraju w kierunku demokracji i rozwoju kultury, rozbudzenie świadomości obywatelskiej oraz edukacji narodowej.
Każdemu obrazowi towarzyszą utwory literackie, przedstawiane przez aktorów wcielający się w historyczne postaci namalowane przez Matejkę. Dzięki temu młodzież pozna język i styl epoki oraz dzieła literackie, stanowiące narodowe dziedzictwo.

 

W jednym happeningu na dziedzińcu Muzeum Historycznego, może wziąć udział do 250 osób, czyli około 10 klas.  Z uwagi na ograniczona liczbę happeningów prosimy o jak najszybszą rezerwację poprzez pisemne zgłoszenie pod nr fax. 022 612 12 67.

 

Zajęcia finansuje  m.st. Warszawa - Biuro Edukacji, dlatego są dla szkół bezpłatne!!!


Zapraszamy:
- 6 maja  10:00 i 12:00 Konstytucja 3 Maja

- 12 maja  10:00 i 12:00 Komisja Edukacji

- 9 czerwca 10:00 i 12:00 Rejtan

 

Rezerwacja : fax. 022 612 12 67
Informacja : 607 139 310

 

Galeria zdjęć z imprez  "Warszawa piórem i pędzlem"


 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 376135 odwiedzin na stronie ::.