polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci

- AKTUALNA OFERTA ZAJĘĆ WEEKENDOWYCH DLA DZiECI - kliknij tu! 


Organizujemy wiele imprez, spektakli, pokazów adresowanych do dzieci.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt:

Maria Reif  - 607 139 310, fundacjaart.reif@gmail.com

 

Bardzo często do najmłodszych, do których oferta kulturalna i zwykła rozrywka, łatwo dostępna na codzień w mieście, docierają najtrudniej - do dzieci przebywających w szpitalach.


Oto niektóre z naszych działań:

 

 

BAJKA STRASZKA o królewnie, która płakać nie umiała - 20.03.2016.


Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum zaprasza 20 marca 2016 r. (niedziela), o godz. 12.00, do pałacu Pod Blachą na niedzielne spotkanie dla rodzin z cyklu "Szlakiem orientalnych opowieści" BAJKA STRASZKA - o królewnie, która płakać nie umiała . Spektakl teatralny dla dzieci. Spektakl adresowany jest do rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia. Występują Hubert Połoniewicz oraz Maria Reif.
 

STORIA DI BONA…

Bona w Warszawie oraz Bal u Królowej Bony to nowe zajęcia edukacyjne - dla klas 1-4 szkoły podstawowej połączone z przedstawieniem „STORIA di BONA”, które opowiadają o czasach świetności dynastii Jagiellonów. Pokazują gospodarność i przedsiębiorczość Królowej Bony, która dla Warszawy i jej mieszkańców zrobiła tak wiele, że aż trudno wymienić. Zajęcia pokazują: epokę i jej zwyczaje, ceremoniał, etykietę dworską, tańce renesansowe, dostojność i rangę rodu Jagiellonów.
 

O ZAKLĘTEJ KRÓLEWNIE...

…nie podzielę się, nie dam, nie pomogę …
serdecznie zapraszamy na zajęcia LEGENDY WARSZAWY - ZŁOTA KACZKA. Program adresowany do dzieci z klas 0-2.
 

HISTORIE Z WĄTKIEM I OSNOWĄ - 15 lutego 2015 r. NOWOŚĆ!

Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum zaprasza na niedzielne spotkanie dla rodzin z cyklu Szlakiem orientalnych opowieści "Historie z wątkiem i osnową" - 15 lutego 2015, niedziela, godz. 12.00, pałac Pod Blachą. Serdecznie zapraszamy na spektakl oraz warsztaty plastyczne z królewną Zulejką, córką sułtana Ibrahima Sulejmana ibn Alego, władcy Persji - krainy dywanów i słodkich bakalii.
 

O PARI… perskie opowieści

23 listopada 2014 r. o 12.00 Pałac pod Blachą. Serdecznie zapraszamy na spotkanie familijne pt. „O PARI… perskie opowieści” adresowany do dzieci od 5 lat…. Nasze działania składać się będą ze spotkania z Joanną Borowską artystką fotografem i archeologiem, która zaprezentuje autorskie zdjęcia ze swoich kilku podróży do Iranu.
 

Program dla przedszkolaków ZAMEK - w Pałacu pod Blachą

Serdecznie zapraszamy do Pałacu pod Blachą , gdzie uruchamiamy nowy program dla przedszkolaków "Przepowiednia Księcia Józefa" jest to projekt wspólny z Zamkiem Królewskim - Pracownią Działań Muzealnych. Bardzo bogaty program: spektakl, zwiedzanie, gawęda kustosza, zajęcia plastyczne...
 

„Król Maciuś Pierwszy miał rację” - warsztaty dla klasy IV- VI

Pragniemy zaproponować spektakl oraz warsztaty dla klasy IV- VI pt. „Król Maciuś Pierwszy miał rację”.
Nasz program trwa ok. 1,5 godziny i dzieli się na trzy części...
 

Zgaduj zgadula jak było za króla – legendy warszawskie

Zgaduj, zgadula jak było za króla – legendy warszawskie to taneczne przedstawienie promujące aktywną formę teatralnej edukacji kulturalnej dzieci z zakresu dziedzictwa kulturalnego m. st. Warszawy. Przedstawienie jest oparte na mniej i bardziej znanych legendach...
 

Bajka „O Kopciuszku … i jego złotym pantofelku”

Taneczna opowieść znanej i lubianej bajki o dziewczynce i jej marzeniach, które spełniają się, o słusznej karze za pychę i niegodziwość. Bajka o życiu i sensie posiadania oraz o zagmatwanej historii rodziny, w której nie ma miłości i ciepła...
 

Bajka o Bazyliszku i…

Pragniemy zaproponować Państwu spektakl taneczny „Bajka o Bazyliszku i…” – taneczna opowieść o szkaradzie, która wzrokiem zamieniała w posąg i o rodzeństwie, które nigdy się nie bało. Bajka skonstruowana na kanwie znanej warszawskiej legendy, edukacyjne przesłanie narracji...
 

Solo i w duecie z Europą

Solo i w duecie z Europą - koncerty edukacyjne dla dzieci chorych przebywających w szpitalach, w czasie których dzieci poznają różnorodność stylu i charakteru form muzycznych jakie są popularne i lubiane w kulturze współczesnej Europy. Dziękujemy Fundacji ORANGE za wparcie finansowe projektu.
 

„Muzyczne podróże”

Jak co roku, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, w grudniu 2009 roku i styczniu 2010 roku pojedziemy do warszawskich szpitali dziecięcych. Tym razem ze spektaklem „Muzyczne podróże”. Przedstawimy dzieciom jak kolorowy i wspaniały jest świat muzyki...
 

Królewskie Spacery nad Wisłą 2009

Królewskie Spacery na Wisłą - to cykl plenerowych działań kulturalnych związanych z historią przestrzeni nadwiślańskiej Zamku Królewskiego (Arkad Kubickiego i Ogrodów Królewskich). Celem nadrzędnym działań jest promocja i poszerzanie ogólnej wiedzy o kulturze i historii Zamku Królewskiego położonego nad Wisłą.
 

Dzień Dziecka w 2009 r. w Warszawskich Szpitalach

Koncert Od operetki do musicalu to nowy projekt specjalnie przygotowany z okazji Dnia Dziecka dla dzieci przebywających w warszawskich szpitalach. Dzięki wsparciu Fundacji ORANGE mieliśmy przyjemność zorganizowania sześciu koncertów w następujących szpitalach...
 
 
« powrót|drukuj

.:: 185880 odwiedzin na stronie ::.