polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"TEATRZYK OJEJ" ‐ warsztaty dla uczniów klas I‐ III szkół podstawowych Dzielnicy Włochy.

zapraszamy do zgłoszeń chęci uczestniczenia Państwa klas w powyższym programie, które realizowany będzie na terenie filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy.
 
Celem warsztatów jest rozwijanie kompetencji kulturalnych dzieci. Projekt polega na poprowadzeniu 1,5 godz. animacji teatralnych, w których twórcą będzie dziecko i aktor.
Wspólna zabawa poszerzy wiedzę uczniów o sztuce teatru, w celu inspirowania oddolnych inicjatyw tworzenia amatorskich, szkolnych grup teatralnych w szkołach Dzielnicy Włochy.
Teatr to potrzebne dziecku umiejętności kulturalne.
Teatr łączy elementy różnych sztuk, tworząc niewyczerpane możliwości zabawy i nauki jednocześnie.

Korzystając z wykorzystywanego w szkole modelu dydaktycznego edukacji zintegrowanej w klasach wczesnoszkolnych oraz z tak dobrego momentu rozwoju dziecka w wieku 6‐8 lat, możemy:
1. zachęcić dziecko do aktywności twórczej poprzez działania warsztatowe,
2. nauczyć czym była i jest sztuka teatru,
3. pokazać teatr inaczej przekazując wiedzę o zjawiskach kultury w przystępny sposób,
4. zapewnić kontakt z dziełem np. lalką i artystą ‐ aktorem,
5. wskazać na piękno w wielokierunkowości sztuki teatralnej,
6. umożliwić zabawę pod kierunkiem fachowców dla rozwoju edukacji kulturalnej w tym: KULTURY osobistej zachowania w teatrze, wartości estetycznych, społecznych i wielokulturowych.
 
Naszym zdaniem teatr jest i będzie potrzebną ścieżką edukacji twórczej, bo pomaga niwelować braki umiejętności społecznych, pobudza ciekawość dziecka do poznawania świata. Cieszymy się, że temat edukacji teatralnej jest w podstawie programowej uczniów klas wczesnoszkolnych.
 
Chcemy oprócz teorii wprowadzić praktykę uchylając dzieciom rąbek naszych teatralnych tajemnic i tym samym wprowadzając je w świat kreacji i wyobraźni.
 
Warsztaty są bezpłatne dla szkół.
 
Terminy uzgodnimy z dyrektorami i nauczycielami oraz z najbliższą filią  Biblioteki Publicznej we Włochach po Państwa zgłoszeniach.
 
Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń mailowych – fundacjaart.reif@gmail.com
Maria Reif
Fundacja ART.
607 139 310
 
                               
Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy
 
 
Autor i organizator Fundacja ART.  www.fundacjaartfreeart.pl  
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186180 odwiedzin na stronie ::.