polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. PROGRAM DLA KOMBATANTÓW: AKCJA WIEŹ - ZAPRASZAMY! .:

SPOTKAJMY NIEPODLEGŁOŚĆ - uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dr Beata Michalec - Zastępca Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Fundacja ART zaprosili 10 listopada (piątek) 2023 r., godz. 11.00 do Muzeum Więzienia Pawiak (ul. Dzielna 24/26, 00-162 Warszawa), na uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach programu „AKCJA WIĘŹ”.
 

W spotkaniu z młodzieżą z okazji Narodowego Święta Niepodległości wystąpili:

Czesław Lewandowski ps. „Bystry” – ur. 17.10. 1928 r. -  polski działacz kombatancki, uczestnik powstania warszawskiego - II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - zgrupowanie "Żyrafa" - zgrupowanie "Żbik" - pluton 217, prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.
 

Barbara Piotrowska – ur. 1935 r. cywil wyszła z ludnością Warszawy – obóz Dulag, Ravensbruck.


Dziekujemy wszystkim Kombatantom z aprzybycie a młodzieży za godne zachowanie. 

 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 187578 odwiedzin na stronie ::.