polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

„Stacja ODJAZD” - program profilaktyczny dla dzieci klas III – IV przebywających w świetlicach

Warsztaty będą realizowane w czasie pozalekcyjnym i na terenie szkół. Zajęcia będą bezpłatne i dobrowolne. Zachęcać będziemy dzieci do współpracy w grupie, przełamywania barier, budowania dobrych relacji i niwelowania poczucia samotności oraz izolacji w grupie.

Warsztaty będą polegać na działaniach, dzięki którym uzmysłowimy dzieciom ważną funkcję zespołu, jako grupy wsparcia szczególnie w trudnych momentach. Pokażemy, co to jest szacunek do czyiś uczuć, uruchomimy współodczuwanie i wzajemną pomoc, jako elementy wspierające i przeciwdziałające uzależnieniom behawioralnym.

 
Metoda pracy.
W działaniach z dziećmi wykorzystamy metodę dramy w formie interaktywnej zabawy, w której cały zespół pracuje aby zrealizować założony cel zajęć. Różne formy aktywizacji lub wyciszania w metodzie dramy, służą pokazaniu uczestnikom możliwości zmiany zachowania np. pod wpływem okoliczności, emocji, konfliktu. Drama uczy empatii, leczy relacje, niweluje przeszkody i bariery zwłaszcza u dzieci nieśmiałych lub zagłuszanych przez dominację leaderów w klasie. Jednocześnie służy do wyciszania emocji pokazując różne rozwiązania konfliktu a także inną perspektywę patrzenia na sprawę przez pozostałych uczestników zabawy.
 
W dramie uczestnicy uczą się obrony własnych racji przy pomocy argumentów. Wzmacniają kompetencje cierpliwego wysłuchania innych członków zespołu. Drama pozwala przeżyć trudności w bezpiecznym otoczeniu. Metoda poprawia kompetencje społeczne, pokazując które wartości są cenne i ważne dla całego zespołu. Rozwija także umiejętności panowania nad emocjami. Uwalnia i hamuje energię dziecka. Wzmacnia wyobraźnię i zachęca do działania, czyli sprzyja kreatywności.
 
Działanie jest najskuteczniejszą metodą uczenia się. Wiemy, że szczególnie wspólne działanie poprawia relacje z zespole. Drama to pomost do zbudowania przyjaznej wspólnotowości w grupie, która jest kluczowa w zapobieganiu uzależnieniom i trudnościom w środowisku szkolnym.
 
Zajęcia dla jednej grupy do ok. 20 os. warsztaty trwają ok 1,5 godz.
Program jest dla szkół bezpłatny finansuje Dzielnica Rembertów m. st. Warszawy, autor i realizator Fundacja ART.
 
Prosimy o zgłoszenia mailowe: fundacjaart.reif@gmail.com
 
 
Jesteśmy do dyspozycji w razie pytań, z poważaniem 
Maria Reif Fundacja ART.
 
Finansuje

 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 6797 odwiedzin na stronie ::.