polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - wiem, znam, potrafię- adresowane do szkół podstawowych i ponadpodstawowych Gminy Michałowice

Program prowadzimy na terenie szkół. Zadanie to wpiera edukację i promocję zdrowia z zakresu  bezpieczeństwa w tym zapobiegania sytuacjom mogącym powodować zagrożenia urazami oraz wypadkami komunikacyjnymi, z uwzględnieniem udzielania pomocy przedmedycznej. ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!

Warsztat dla jednej klasy trwają  2 godz. lekcyjne.
 
Program poprowadzą specjaliści: lekarze, ratownicy medyczni z wieloletnim doświadczeniem. 
 
Celem warsztatów jest:
1. zdobycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
2. kształtowanie postaw pozwalających na właściwe i szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa swojego i innych.
 
Cele szczegółowe:
1. przeszkolenie uczniów, nauczycieli i rodziców w udzielaniu pomocy przedmedycznej w tym edukacji profilaktyki zagrożeń: urazów, wypadków komunikacyjnych, zatrucia alkoholowego, zażycia dopalaczy, narkotyków itd.
2. pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i młodszym w nagłych wypadkach,
3. przeprowadzenie kluczowego wywiadu z poszkodowanym  przed przyjazdem karetki- SAMPLE,
4. zabezpieczenie chorego w nagłych przypadkach zagrażających życiu i zdrowiu tj. : utrata przytomności; zaburzenia świadomości; drgawki, nagły i ostry ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, nasilona duszność, śpiączka cukrzycowa, udar, ostre i nasilone reakcje uczuleniowe będące efektem zażycia jakiejś substancji; ukąszenia, czy użądlenia, zatrucia lekami, środkami chemicznymi, rozległe oparzenia, udar, dokonana próba samobójcza, upadek z dużej wysokości, rozległa rana, będąca efektem urazu itp.
5. prawidłowe powiadomienie służb czyli instrukcja rozmowy z dyspozytorem
 
Prosimy o zgłoszenia mailowe. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny.
 
Z poważaniem
Maria Reif 
 Fundacja ART.
 
Program współfinansowany przez Gminę Michałowice
Autor Fundacja ART.- zgłoszenia fundacjaart.reif@gmail.com , 607 139 310,
 
Pobierz informację!
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186436 odwiedzin na stronie ::.