polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"KEN "- warsztaty skierowane do młodzieży klas VI- VIII warszawskich szkół podstawowych.

"KEN" to autorskie warsztaty skierowane do młodzieży klas VI- VIII warszawskich szkół  podstawowych.

Zajęcia będą improwizowaną akcją sceniczną w formie happeningu z udziałem młodzieży na tle dzieła Jana Matejki "Komisja Edukacji Narodowej. Sejm Czteroletni. Konstytucja 3 Maja”. Warsztaty poprowadzi kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie oraz aktor.
                           
Przypadająca w 2023 roku - 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej jest okazją, aby zaprezentować uczniom mniej znane dzieło Mistrza Jana Matejki "Komisja Edukacji Narodowej. Sejm Czteroletni. Konstytucja 3 Maja”
 
Poprzez to działanie chcemy pokazać:
1. jak ważna była i jest edukacja - przedstawimy dlaczego nasi przodkowie zwracali na nią uwagę,
2. dzieło malarskie, jako inspiracja i tło do akcji scenicznej,
3. jak połączyć edukację z kulturą w ciekawy proces twórczy, gdzie twórcą jest uczestnik warsztatów.
Wybraliśmy obraz Matejki przedstawiający salon króla, gdzie przedstawiciele Oświecenia dyskutowali zapewne o sztuce i edukacji. O czym dokładnie, niestety nie wiemy ale widzimy na obrazie, że zgromadziła się tam "śmietanka" ważnych intelektualistów wieku "światła" i możemy śmiało przypuszczać, że omawiano tam istotne sprawy ówczesnych czasów.
 
Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu historii sztuki i wiedzy o kulturze a także włączenie ich w działania z zakresu edukacji kulturalnej pozyskując młodzież - przyszłych odbiorców do czynnego uczestniczenia w życiu artystycznym Warszawy.
 
Warsztaty są bezpłatne i trwają dla dwóch klas – 1,5 godz.
 
Prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: fundacjaart.reif@gmail.com 
 
Z poważaniem
Maria Reif- Prezes Zarządu Fundacji ART

Pobierz informację!
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186548 odwiedzin na stronie ::.