polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

Program AKCJA WIĘŹ - oferta dla młodzieży szkół ponadpodstawowych

Szanowni Nauczyciele,

 
zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na bezpłatne spotkania do Muzeum Więzienia Pawiak w ramach programu „AKCJA WIĘŹ”.

"AKCJA WIĘŹ.", jest działaniem skierowanym do Kombatantów, aby pomóc w codziennym życiu, niwelować osamotnienie i izolację. Jest to także program, łączący pokolenia i wychowujący oraz kształcący w młodzieży poczucie dumy ale i troski o spokojne i przyzwoite życie naszych BOHATERÓW.
 
Pierwsza edycja "AKCJI WIĘŹ" rozpoczęła się w 2016 r. Przez te lata współpracowaliśmy z wieloma szkołami zarówno w zakresie pomocy- wolontariatu organizowanego na rzecz Świadków historii, jak i spotkań międzypokoleniowych i lekcji historii. Młodzież wspierała i wspiera nas w opiece nad Komnatami w trakcie uroczystości patriotycznych, pomaga przygotować spotkania świąteczne. Bezpośredni kontakt jest najcenniejszym darem jaki teraz możemy Im dać. 
 
Nieustannie organizujemy szkolenia dla wolontariuszy i nieustannie potrzebujemy wsparcia młodzieży w działaniach programu „AKCJA WIĘŹ” . Uruchamiamy też spotkania z historią w Muzeum Więzienia Pawiak i zapraszamy klasy na zajęcia / z obecnością Kombatanta lub z relacją nagraną / . Niestety problemem jest  upływający czas i siły, dlatego nie możemy zagwarantować obecności na spotkaniu zapraszanego przez nas Kombatanta.. 
 
Świadkowie historii zawsze podkreślają, że ważny jest dla nich kontakt z młodzieżą, że wiele mogą jej jeszcze przekazać.. Podczas lekcji w Muzeum Więzienia Pawiak czy w Mauzoleum Walki i Męczeństwa na Szucha 25, spotykają się nie tylko z wartością historyczną eksponatu ale z żywą relacją, która bezsprzecznie pozostaje w pamięci.
 
Pobierz informację!
 
Dlatego oprócz pomocy wolontariackiej w ramach programu AKCJA WIĘŹ organizujemy:
 
- spotkania międzypokoleniowe ze Świadkiem historii w Muzeum Więzienia Pawiak,
- UROCZYSTOŚCI OKOLICZNOŚCIOWE,
- SZKOLENIA WOLONTARIUSZY,
- SPOTKANIA WEWNĘTRZNE Kombatantom,
- bezpośrednią POMOC  w domach Kombatantów
- asystowanie podczas świąt państwowych , rocznic.
 
Mamy wiele zadań a czasu niestety niewiele, gdyż coraz więcej świadków historii odchodzi na wieczną wartę. Dlatego trzeba się śpieszyć.
 
Z poważaniem
Maria Reif
 
Fundacji ART.  
www.fundacjaartfreeart.pl 
tel. 607 139 310
 
Program finansuje Miasto Stołeczne Warszawa, partnerem jest Muzeum Więzienia Pawiak
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186233 odwiedzin na stronie ::.