polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

Warsztaty "CYBERFACE – zachowania ryzykowne" (dzieci i młodzież klas V - VIII)

Warsztaty "CYBERFACE – zachowania ryzykowne" to autorski program profilaktyki uzależnień i zapobiegania przemocy w cyberprzestrzeni. Dzięki finansowaniu Zarządu Miasta i Gminy Piaseczno realizujemy go w Szkole Podstawowej im. Wolnej Europy w Zalesiu Górnym.

 
CEL GŁÓWNY zajęć to: przeciwdziałanie podejmowaniu ryzykownych zachowań oraz niwelowanie szkód wynikających z przemocy i uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży klas V- VIII.
 
 CELE SZCZEGÓŁOWE.
 
1. podniesienie świadomości na temat uzależnień, ich przyczyn , zagrożeń i skutków,
2. zwiększenie wiedzy o przyczynach, skutkach i konsekwencjach przemocy w internecie,
3. wskazanie sposobów niwelowania agresji i hejtów.
 
Warsztaty "CYBERFACE- zachowania ryzykowne" kierujemy do uczniów klas V- VIII szkoły podstawowej. Okres wczesnej adolescencji, który często nazywamy "trudnym wiekiem" jest czasem rozwoju psycho-fizycznego młodego człowieka, kiedy bardzo silnie odczuwa on samotność, odrzucanie grupy, wyśmiewanie, nękanie czyli agresję. To czas kiedy młodzież, silnie potrzebuje akceptacji grupy jednocześnie przeżywa okres buntu, niekontrolowanych emocji, kontestacji wszystkiego a zwłaszcza rodziców i nauczycieli. Brak doświadczenia życiowego oraz małe umiejętności poznawcze dają naturalną skłonność do nadwrażliwości i podatności na zachowania ryzykowne a także na przyzwoloną przemoc w stosunku do siebie lub też kierowaną do innych.
 
Dzięki finansowaniu Zarządu Miasta i Gminy Piaseczno
realizujemy go w Szkole Podstawowej im. Wolnej Europy w Zalesiu Górnym.
 
 


Autor i organizator programu Fundacja ART.

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 186170 odwiedzin na stronie ::.