polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Noc Muzeów - 14.05.2022 - "TEMU, KTÓRY PRZYJDZIE - czyli NOC z dedykacją "

Zapraszamy na NOC MUZEUM w Muzeum Więzienia Pawiak 

 
14 maja od godz. 19.00
 
"TEMU, KTÓRY PRZYJDZIE - czyli NOC z dedykacją " w 100 rocznicę urodzin Tadeusza Gajcego.
 
2022 jest rokiem Tadeusza Gajcego, poety z pokolenia Kolumbów, który obok Krzysztofa Kamila Baczyńskim utworami dokumentuje okres II wojny światowej wyraziście i bardzo emocjonalnie.
Podczas NOCY MUZEÓW przypomnimy postać Tadeusza Gajcego. Chcemy  wzbudzić zainteresowania niezwykłym talentem i wrażliwością tego trochę zapomnianego poety.
 
Miejsce realizacji muzycznego przedstawienia nie jest przypadkowe. Poprzez działania konspiracyjne, Pawiak jest związany z  Tadeuszem Gajcym. Gajcy  oraz jego koledzy Zdzisław Stroiński i Wacław Bojarski - trzej poeci redagujący pismo „Szuka i Naród”  mają wspólną pawiacką i bardzo dramatyczną historię. Opowie o niej Kustosz Muzeum. 
Wydarzenia artystyczne oraz animacyjno - edukacyjne akcji - Noc Muzeów są bardzo skutecznym narzędziem promocji zabytków i muzeów. Jest to, współczesny sposób na ożywienie i uatrakcyjnienie obiektu dla zwiedzających, którzy często specjalnie przyjeżdżają do Warszawy na święto polskich muzeów.
 
W programie:
1. wstęp historyka - o Tadeuszu Gajcym oraz jego związkach z Pawiakiem,
2. inscenizacja słowno- muzyczna - wykonana przez  aktorów i muzyków  pt. „TEMU KTÓRY PRZYJDZIE – czyli Noc z dedykacją”
3.działania rekonstruktorów,
4.  indywidualne zwiedzanie  Muzeum Więzienia Pawiak.
 
Pobierz informację.
Pobierz plakat
 
Działania artystyczne będą się odbywały w pełnych godzinach. Zapraszamy.
 
Fot. Joanna Borowska
 
Program realizowany dzięki współfinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Współorganizator Muzeum Niepodległości w Warszawie oddziała Muzeum Więzienia Pawiak.
 
Autor i organizator projektu Fundacja ART.
Maria Reif
Fundacja ART. 607 139 310 fundacjaart.reif@gmail.com
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 376122 odwiedzin na stronie ::.