polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

NIE /SPRAWNI w kulturze” – warsztaty | program dla młodzieży szkół ponadpodstawowych Powiatu Pruszkowskiego

Program adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych Powiatu Pruszkowskiego  z zakresu oświaty i wychowania.
 
„NIE – SPRAWNI  w kulturze” to autorski program Fundacji ART, w którym  zwrócimy uwagę na potrzeby kulturalne osób niepełnosprawnych a także na ich ogromne zasługi dla kultury. 
Uświadomimy młodzieży fakt, że w XXI w. nie ma miejsca na wykluczanie, czy brak dostępu do kultury z powodu niepełnosprawności lub z powodu konieczności zapewnienia specjalnych warunków dla specjalnych  potrzeb. 
Wskażemy jak ważne i  kluczowe są umiejętności społeczne tj.: współpraca w grupie, przełamywania barier i niwelowanie poczucia samotności oraz izolacji osób niepełnosprawnych. 
 
Cele programu to: 
1. Poszerzenie wiedzy w aspekcie wykluczania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz osób z innymi specjalnymi potrzebami.
2. Wskazanie czym są pasje i dlaczego są ważne dla zdrowego i prawidłowego rozwoju człowieka.
3. Przedstawienie kultury – jako polisy na życie bez uzależnień i bodźców zewnętrznych.
4. Zmotywowanie „sprawnych” oraz rozbudzanie świadomości wśród młodzieży, że „nie jestem niezniszczalny”.
5. Uświadomienie, że kultura może być  przestrzenią budowania pełnej dostępności dla osób z różnymi specjalnymi potrzebami.
 
Potrzeba realizacji zajęć.
Osoby niepełnosprawne w wieku 15-24 lat stanowią 4,6% populacji w Polsce ale już do 29 roku życia, ta wielkość sięga ok. 10 %. Dane z 2019 r mówią, że ok. 7,7  mln osób w Polsce jest niepełnosprawnych. Do tej grupy  społecznej należą  osoby z niepełnosprawnością: ruchową, słuchowa, wzrokową , intelektualną, psychiczna, neurologiczną czy też całościowymi zaburzeniami rozwojowymi . Liczebność tej społeczności wyraźnie z roku na rok wzrasta. Ważne jest więc, aby poprzez edukację i kształtowanie umiejętności społecznych umieć im pomóc.
 
Terminy uzgodnimy z dyrektorami placówek.
Warsztaty są bezpłatne dla szkół.
Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń mailowych – fundacjaart.reif@gmail.com
                       
Autor i organizator Fundacja ART. www.fundacjaartfreeart.pl - 607 139 310       
 
 
Zadanie finansowane ze środków Powiatu Pruszkowskiego

 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 185988 odwiedzin na stronie ::.