polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

„Z KULTURĄ na podium” – warsztaty umiejętności kulturalnych dla szkół Gminy Michałowice (dla uczniów klas IV- VII szkół podstawowych)

 Szanowni Państwo, proponujemy realizacje w Państwa szkołach  projektu  „Z KULTURĄ na podium” – warsztaty umiejętności kulturalnych dla uczniów klas IV- VII szkół podstawowych.  BEZPŁATNE.

 
Zanik zasad kultury widoczny jest na każdym kroku. Nabywanie norm społecznych, to długi proces ale ważny, bo wkrótce zaważy na powodzeniu w życiu osobistym i zawodowym młodego człowieka. Coraz częściej spotykamy się z ignorancją w zasadach zwykłych relacji międzyludzkich. A co dopiero, kiedy zaczynamy dostrzegać coraz większą wokół siebie różnorodność kulturową np. w szkołach czy w pracy.
 
Celem statutowym Fundacji ART jest rozwój i promocja kultury, w tym promocja edukacji kulturalnej a także wsparcie rodziny i szkół w wychowaniu dla kultury i kształceniu młodego pokolenia.
 
Program "Z KULTURĄ na podium" odpowiada potrzebie czasu. W szkołach wielokulturowość jest faktem. Dlatego trzeba dać uczniom narzędzia do zachowania i zrozumienia własnej tożsamości kulturowej ale i szacunku do innych a także zainspirowania naturalnej ciekawości, która pomoże im w nawiązywaniu wspólnego języka z rówieśnikami. W XXI wieku wielokulturowość staje się bardzo ważnym tematem naszego współżycia z innymi kulturami i narodowościami dlatego warto o tym z dziećmi rozmawiać.
 
Nasze doświadczenie w pracy w szkołach wyraźnie dowodzi, że jest potrzeba realizacji takich warsztatów. Wielokrotnie pracowaliśmy z zespołami klasowymi, w których dzieci polskie uczą się razem z kolegami z Korei, Wietnamu, Ukrainy, Białorusi, Armenii (Ormianie),Czeczenii, Rosji itd. Wielokulturowość staje się powszechna nie tylko w naszych szkołach ale także na stanowiskach pracy.
 
Porozmawiamy o:

1. szacunku i tolerancji,,
2. formach zachowania,
3.  komunikacji pokoleniowej i międzypokoleniowej,
4. identyfikacji kulturowej,
5. walorach różnorodności kulturowej,
6. tradycjach,
7. regionalizmach oraz subkulturach.
 
Pobierz zaproszenie!
 
Zajęcia będą trwały 1,5 godziny / dwie jednostki lekcyjne/ a ich przebieg uporządkujemy przy pomocy prezentacji.
Warsztaty będą interaktywne, zaplanowaliśmy zarówno pracę całej klasy, jak i grupy oraz prace indywidualną ucznia.
 
Prosimy o zamówienia mailowe. Po Państwa mailowym zgłoszeniu zaproponujemy Państwu termin i omówimy szczegóły naszych zajęć. Kontakt : fundacjaart.reif@gmail.com  tel. 607 139 310
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186129 odwiedzin na stronie ::.