polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"Byłeś jak wielkie stare drzewo..." - bezpłatne lekcje historii i literatury w Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie

Zapraszamy na lekcje historii i literatury do Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie. Zajęcia są adresowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych i są dla Państwa bezpłatne.

W programie "Byłeś jak wielkie, stare drzewo..."  pokażemy wartość poezji okresu II wojny światowej poprzez  utwory najwybitniejszych przedstawicieli tego czasu tj. Baczyński, Gajcy, Stroiński, Krahelska. a także poetów  więźniów Pawiaka tj. Zuzanna Ginczanka, Zofia Radzymińska, Zofia Pociłowska, Elżbieta Popowska, Ryszard Kiersnowski.
 
CEL programu.
Zbudowanie pomostu międzypokoleniowego poprzez przybliżenie emocji i ożywienie narracji ekspozycyjnej w nowoczesny sposób przy zastosowaniu różnych technik w tym multimediów.
 
ŚRODKI przekazu.
Wprowadzimy klasy w przestrzeń wystawy bez przewodnika zgodnie z w koncepcją MUZEUM NARRACYJNEGO. Poprzez dźwięk, światło, nagrane fragmenty wypowiedzi, efekty dźwiękowe będziemy działać na emocje oraz na doświadczanie emocji. 

RODZAJ odbioru.
Wykorzystane multimedia będą narzędziem i tłem do drugiej części programu czyli do rozmowy z młodzieżą na temat wartości ponadczasowych, które okazały się szczególnie ważne w okresie wojny. ROK K. K. BACZYŃSKIEGO jest bardzo dobrym powodem, aby przybliżyć nie tylko jego twórczość ale także innych mniej znanych ale ważnych dla literatury młodych poetów. 
 
PROGRAM będzie się składał się z trzech części:
1. INTERAKTYWNEGO  ZWIEDZANIA, 
2. WPROWADZENIA HISTORYCZNO‐LITERACKIEGO.
3. ROZMOWY Z MŁODZIEŻĄ na temat wybranych utworów.

Zajęcia trwać będą ok 1.5 godziny.
 
Prosimy o zgłoszenia mailowe na adres fundacjaart.reif@gmail.com
 
Pobierz ZAPROSZENIE!
 
Po zgłoszeniu chęci zaproponujemy Państwu termin realizacji lekcji.
Prosimy o podanie numery komórkowego nauczyciela zgłaszającego klasę.
 
 
Program finansuje Miasto Stołeczne Warszawa – Biuro Edukacji
Partner programu Muzeum Niepodległości w Warszawie
Autor i organizator- Fundacja ART
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 377550 odwiedzin na stronie ::.