polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. PROGRAMY ON-LINE! .:

PIEŚŃ O KRAHELSKIEJ - film, teledysk

Oglądaj: https://youtu.be/3VBRhJDoFTU
 
PIEŚŃ O KRAHELSKIEJ - film-teledysk,  będzie trwałym i dostępnym śladem pamięci po utalentowanej poetce i sanitariuszce Powstania Warszawskiego - Krystynie Krahelskiej.
Niestety o Krahelskiej nawet przewodnicy warszawscy już nie wspominają  nawet w kontekście postumentu na warszawskich bulwarach. W programie szkolnym ujęty jest K.K. Baczyński, T. Gajcy, R. Bratny czy M. Białoszewski dla K. Krahelskiej zabrakło miejsca. Naszym zdaniem szkoda, gdyż jej talent rozwijał się na miarę być może Wisławy Szymborskiej. Szkoda, że ta kobieca postać młodej poetki jest nieprzypominana. A przecież Krahelska, może się stać wzorem do naśladowania dla współczesnych nastolatek, często nadwrażliwych i poszukujących ujścia swoich emocji np. w poezji czy w działalności charytatywnej.
Miejsce realizacji.
 Materiał filmowy był realizowany w Warszawie. Zdjęcia poprowadzą nas przez miejsca związane z Krahelską tj.: Uniwersytet Warszawski Wydział Humanistyczny, Polskie Radio – obecny Plac Napoleona czy  przy ul. Marszałkowskiej 3/5, ul. Polną – szpital polowy, oraz oczywiście do pomnika nadwiślańskiej Syrenki.
 
Projekt realizowany przez Fundację ART.  finansuje Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 8133 odwiedzin na stronie ::.