polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. PROGRAMY ON-LINE! .:

AKCJA WIĘŹ - lekcja Pawiak w służbie pamięci

Szanowni Nauczyciele, 

od kilku lat realizujemy w ramach projektu „AKCJA  WIĘŹ” wraz  z oddziałem Muzeum Niepodległości w Warszawie  - Muzeum Więzienia Pawiak  spotkania  integracyjne  oraz międzypokoleniowe  z młodzieżą  warszawskich szkół ponadpodstawowych.  Żywa lekcja historii z udziałem Kombatanta jest zawsze niezapomnianych przeżyciem zarówno dla młodzieży jak i dla Świadków Historii. 
Niestety od prawie dwóch lat zmagamy się z pandemią. Spowodowało to, że szczególnie musimy chronić osoby starsze. Dlatego przekazujemy nagraną :

LEKCJĘ MUZEALNĄ
https://youtu.be/BCoqnngQhqE 
 
i liczymy na Państwa zainteresowanie, gdyż w materiale filmowym wystąpił Pan Stanisław Zalewski Prezes Polskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych - zrzeszającym także Powstańców Warszawskich wraz z Kołem byłych Więźniów Pawiaka.
Będziemy wdzięczni za opinię na temat tego materiału.
 
 
Kontakt z nami:
Maria Reif -  607 139 310 – koordynator   fundacjaart.reif@gmail.com             
 
Z poważaniem
Fundacja ART.
 
 
Program współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę.
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186374 odwiedzin na stronie ::.