polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA DZIECI / DLA RODZINY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"KONSTYTUCJA 3 MAJA" - plenerowy happening muzyczno-historyczny na WOLI

Zapraszamy na uroczystość  "KONSTYTUCJA 3 MAJA" - plenerowy happening muzyczno-historyczny dla uczczenia 230 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 r.

Program odbędzie się 16 maja 2021. Program rozpocznie się o godz. 17.00 przy Kościele Św. Andrzeja przy ul. Chłodnej 9 na warszawskiej Woli. 

Pokażemy kopię obrazu Jana Matejki  "Konstytucja 3 Maja"  a historię tego aktu oraz dzieła przypomni kustosz Zamku Królewskiego, któremu towarzyszyć będzie z pieśniami tego okresu chór męski Cantores Minores  z Archikatedry Warszawskiej.

2021 rok jest ogłoszony przez Sejm, z uwagi na 230 rocznicę uchwalenia, Rokiem Konstytucji 3 Maja. Ten ważny dla ratowania Polski akt prawny przegłosowany w Zamku Królewskim i zaprzysiężony w Katedrze Św. Jana miał ogromne znaczenie. Wspominając tą konstytucję podkreślamy w każdym podręczniku szkolnym, że jest ona druga na świecie tak ważna i postępowa oraz, że powstała w Warszawie dzięki Stronnictwu Patriotycznemu i sile polskiej reformującej się demokracji szlacheckiej. 

Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja są niewątpliwie jednym  z najważniejszych państwowych świąt narodowych a zważywszy na jubileuszową rocznicę wart podkreślenia w kalendarzu każdej dzielnicy.
 

Program składać się będzie z:
1. treści historyczne -przedstawi kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie
2. wystąpi Chór Męski Cantores Minores- z Archikatedry Warszawskiej

Po uroczystości o 18.00 Parafia Św. Andrzej zaprasza na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Wstęp wolny! Prosimy o zachowanie odległości oraz o posiadanie maseczek ochronnych.

 
Program finansuje m. st. Warszawa Dzielnica Wola
Autor i organizator programu Fundacja ART. 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 186365 odwiedzin na stronie ::.