polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"Z kulturą po KULTURĘ - czyli savoir-vivre" - warsztaty edukacji kulturalnej dla klas IV- VI szkół podstawowych Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

"Z kulturą po KULTURĘ - czyli savoir-vivre".

Warsztaty edukacji kulturalnej dla klas IV - VI szkół podstawowych Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.
"Czym skorupka za młodu ..." to przysłowie odchodzi do lamusa, bo po co komu savoir vivre? A jednak ! Jak edukować kulturalnie, skoro podstawowe zasady KULTURY nie są znane. Najpierw wiedza, a potem ćwiczenia wykonywane codziennie, aż jak to mówiły prababcie "wejdzie w krew". 
 
Program "z kulturą po KULTURĘ..." to warsztaty edukacji kulturalnej z rozszerzeniem działań teatralnych, które będą uczyć, jak się zachować w miejscach szczególnych: w filharmonii, teatrze, a także w kinie oraz w środkach komunikacji miejskiej, sklepie, windzie, poczekalni itd. Przypomnimy także jak się przedstawić, kogo przedstawiamy w pierwszej kolejności itd. Na pewno omówimy zachowanie przy stole, w restauracji, na stołówce. 
 
Szczególną jednak uwagę, zwrócimy na miejsca związane z kulturą i sztuką, bo kontakt ze sztuką wymaga SZTUKI dobrego zachowania. A z tym jest coraz GORZEJ. Chcemy pokazać przy pomocy scenek aktorskich, w których wezmą udział dzieci, zachowania niedopuszczalne, czasem wręcz wulgarne takie, które łamią zasady i pokazują, że dobre maniery są nam obce. 
Skoro zanika wiedza "z domu" trzeba kształcić poza domem, niestety jest to konieczność. Naszym zdaniem złe zachowanie dzieci i młodzieży, często wynika z braku wiedzy, a nie chamstwa, czy chęci sprowokowania nieprzyjemnej sytuacji.
 
Celem głównym warsztatów "z kulturą po KULTURĘ..." jest zwiększenie kompetencji kulturalnych dzieci i młodzieży, poprzez zwiększenie wiedzy na temat zachowania w miejscach publicznych w tym:
1. zapoznanie uczniów z kardynalnymi regułami dobrego zachowania w miejscach publicznych,
2. zwrócenie uwagi na szczególne wymogi dobrych manier w miejscach wyjątkowych,
3. utrwalenie zdobytej wiedzy przy pomocy samodzielnych warsztatów przeprowadzanych w trakcie zajęć.
Program "z kulturą po KULTURĘ..." będzie się odbywał w sali kinowej Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14, w godzinach lekcyjnych i będzie dla grup szkolnych bezpłatny. Zajęcia trwać będą 1,5 godziny. 
 
Warsztaty adresujemy do dzieci i młodzieży szkół podstawowych klas IV - VI Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Program realizowany przy współfinansowaniu  Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy
 
Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia chęci uczestniczenia w zajęciach  na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com
 
Pobierz informację.
 
Zobacz prezentację
 
Z poważaniem
Maria Reif
Fundacja ART.
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z innymi programami  www.fundacjaartfreeart.pl
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186266 odwiedzin na stronie ::.