polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Wyróżnienia

Nagroda dla MNW i Fundacji ART w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

Informacja pochodzi z serwisu internetowego Muzeum Narodowego w Warszawie:
https://www.mnw.art.pl/aktualnosci/3-nagrody-dla-mnw-w-konkursie-mazowieckie-zdarzenia-muzealne-wierzba,614.html

 
"Warsztaty organizowane przez MNW „Pytam o Polskę. Dyskusja dzieł XX wieku” zajęły I miejsce w kategorii „O wolną Polskę”. W ramach projektu realizowanego wspólnie z Fundacją ART przeprowadziliśmy 65 warsztatów, w których wzięło udział 1625 uczniów i 65 nauczycieli.

Zajęcia były prowadzone przez aktorów i historyka sztuki, którzy za pomocą poezji, prozy, dramatu, piosenek i przede wszystkim dzieł prezentowanych w Galerii XX i XXI wieku starali się wraz z uczniami odpowiedzieć m.in. na pytanie, jaka powinna być sztuka po odzyskaniu niepodległości.(...)"
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186508 odwiedzin na stronie ::.