polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"TEATR z okienka - poznaj teatr lalki" - Warsztaty dla dzieci od 5 do 7 lat.

Znane przysłowie "czym skorupka za młodu..." odnosi się także do sfery poznawania sztuki przez dziecko. Z psychologiirozwoju dziecka wynika, że dojrzałość do zdobywania wiedzy, rozumienia pojęć połączona z naturalną ciekawościązjawisk, jest szczególnie rozwinięta w wieku od 5 do 7 lat. To okres dobrze zbadany przez metodologię pracy z dzieckiemna etapie pierwszego wczesnoszkolnego systemu zajęć zintegrowanych.
 
Teatr łączy elementy różnych sztuk, tworząc niewyczerpane możliwości zabawy i nauki jednocześnie. Korzystając z modelu dydaktycznego oraz z tak dobrego momentu rozwoju dziecka w wieku
wczesnoszkolnym, możemy:
zachęcić,
nauczyć,
pokazać teatr,
wskazać na piękno w wielokierunkowości sztuki teatralnej, i oraz umożliwić systematyczną pracę / zabawę podkierunkiem fachowców dla rozwoju KULTURY osobistej, wartości estetycznych, społecznych i wielokulturowych.
 
Teatr jest i będzie potrzebną ścieżką edukacji twórczej, która pozwala zniwelować braki lub pobudzić ciekawość dzieckado poznawania świata.
 
Jaka zmiana zostanie osiągnięta poprzez realizację zadania?

Warsztaty animacji to szansa na poznanie teatru, dzięki nim:
1. zdobędziemy nowych wielbicieli teatru,
2. nauczymy się bawić i tworzyć,
3. pracować będziemy wielokierunkowo,
4. zbudujemy nowe umiejętności dzieci z pracy w animowanie,
5. wprowadzimy dzieci w świat wartości estetycznych i poznawczych,
6. rozbudzimy pasje i zainteresowania.
 
Warsztaty są bezpłatne – trwają  2 godziny lekcyjne. Pobierz informację!
Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia chęci uczestniczenia w zajęciach  na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com
 

Program realizowany przy współfinansowaniu  Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.
 
 
Z poważaniem
Maria Reif
Fundacja ART.
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186032 odwiedzin na stronie ::.