polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA DZIECI / DLA RODZINY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"My CZYTAMY – teatr na kółkach” - MOKOTÓW 2020

 "My CZYTAMY – teatr na kółkach” jest aktywną formą wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, której głównym beneficjentem są: dzieci, młodzież osoby dorosłe.

 
Działamy na Mokotowie w IV Ogrodzie Jordanowskim, Parku Dreszera i na Polach Mokotowskich  na placu zabaw w przestrzeni bezpiecznej i rekreacyjnej.
Program łączy kulturę czytania, małej formy teatralnej z aktywnością na świeżym powietrzu i jest projektem innowacyjnym prowadzonym przez Fundację ART już w siedmiu dzielnicach Warszawy od 2014 roku. Za jego scenariusz i pomysł Fundacja ART otrzymała w 2016 roku IINAGRODĘ EDUKACJI KULTURALNEJ w kategorii organizacje pozarządowe.
Program "MY CZYTAMY - czytelnia na kółkach"  w tym roku z duża dawka teatru - łączy pokolenia, rozwija umiejętności wzajemnej komunikacji i wymiany doświadczeń w prostej czynności – CZYTANIA i ANIMOWANIA.

Bo czytanie sobie nawzajem to zabawa, ŹRÓDŁO pozyskiwania WIEDZY, rozwijania KULTURY I ogromniej PRZYJEMNOŚCI oraz budowania dobrych relacji międzypokoleniowych  najmłodszych ze starszymi.
 
Program „My CZYTAMY - czytelnia/teatr na kółkach” realizujemy w niedziele.
Zapraszamy dzieci i rodziców!
W niedzielę, od 15.00 do 17.00 aktorzy i animatorzy będą czytać, rysować, animować.
Udział bezpłatny
 
pobierz plakat

pobierz ulotkę
 
Harmonogram:
 
28.06 - Park Dreszera
5.07 - Ogród Jordanowski
19.07 - Pole Mokotowskie
26.07 - Park Dreszera
2.08 - Ogród Jordanowski
9.08 - Pole Mokotowskie
23.08 - Park Dreszera
30.08 - Ogród Jordanowski
6.09 - Pole Mokotowskie
13.09 - Ogród Jordanowski
 
Zapraszamy mieszkańców Mokotowa do wspólnej zabawy z książką.
Fundacja ART.
 
Program współfinansuje Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
autor projektu – Fundacja ART. więcej informacji www.fundacjaartfreeart.pl
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 185767 odwiedzin na stronie ::.