polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. PROGRAMY ON-LINE! .:

1. Warszawa w różnych stylach - pobierz program!

Pobierz  -  plik *. pdf


Program z zakresu edukacji kulturalnej dla szkół ponadpodstawowych,którego celem jest zdobycie umiejętności: rozpoznania, nazwania i scharakteryzowania stylów w sztuce od baroku do symbolizmu.

CEL programu,

podniesienie wiedzy młodzieży z zakresu historii sztuki oraz stylów w twórczości malarskiej i literackiej na podstawie dziełprzedstawiających Warszawę od XVIII do XX wieku.

Rozpoznanie stylu w sztuce, odszukanie go w realu, wyszukanie przeciwieństw czy podobieństw jest zawiłe i przysparzanie tylko uczniom wielu trudności.

Dlatego w ankietach ewaluacyjnych, które wypełniają nauczyciele, po naszych programach prowadzonych w MuzeumNarodowym w Warszawie, bardzo często pojawia się prośba o realizację projektu omawiającego style w sztuce.

 
 
« powrót|drukuj

.:: 186408 odwiedzin na stronie ::.