polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SENIORÓW - OFERTA PROGRAMÓW!.:

ŚLADEM HISTORII - Warszawa 1939 - spacery nordic walking dla Seniorów

Projekt "ŚLADEM HISTORII - Warszawa 1939 - spacery nordic walking dla Seniorów" - adresowany do osób 60 + jest powiązaniem trzech form aktywizacji: - integracji wewnątrzpokoleniowej i międzypokoleniowej, - utrzymaniem samodzielności Seniorów, oraz - poprawy jakości życia starszych mieszkańców Warszawy. Pilotaż działań przeprowadziliśmy w 2018 roku. Wtedy nasz projekt związany był z rocznicą odzyskania Niepodległości oraz z miejscami, które nawiązywały do tej rocznicy.

 

W 2019 roku chcemy opowiedzieć o Warszawie w przeddzień wojny aż do 1944. Dzięki historykowi, który będzie towarzyszył nam w tych spacerach opowiemy kilka ważnych warszawskich historii łączących się z historią Warszawy okresu od 1939 do 1944. 

 
Połączenie trzech form działań będzie zachętą do rozwijania i ducha i umysłu i ciała. Jesteśmy przekonani, że takie wycieczki dadzą Spacerowiczom 60 + wiele: wiedzy, radości, zdrowia oraz poprawią jakość życia. 
 
HARMONOGRAM „ŚLADEM HISTORII - WARSZAWA 1939"
 
6.08 - PARK UJAZDOWSKI - zbiórka: Pomnik Paderewskiego
13.08 - PARK SEJMOWY - zbiórka: Zamek na Jazdowie
20.08 - LAS KABACKI - zbiórka: polana za sklepem Tesco
3.09 - MORSKIE OKO - zbiórka: pomnik Jana Matejki
11.09 - PARK UNIWERSYTECKI - zbiórka: wejście na Kampus UW - brama
17.09 - KRÓLIKARNIA - zbiórka: wejście do Muzeum Dunikowskiego
25.09 - ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - zbiórka: pomnik Fryderyka Chopina
2.10 - PARK DRESZERA - zbiórka: przy fontannie
9.10 - PARK POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - zbiórka: pomnik Powstańców Warszawy
15.10 - POWIŚLE - zbiórka: przy Teatrze Polskim
 
ZBIÓRKA ZAWSZE o 12.30
 
 
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Organizator: Fundacja ART
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186243 odwiedzin na stronie ::.