polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

3/4- WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMED. DLA KLAS VII- VIII

"3/4- warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas VII- VIII”

 

MAMY tylko 3 - do 4 minut, aby uratować życie i zdrowie człowieka z zatrzymaniem pracy serca - KARETKA dojedzie za 8 do 15 minut - Warszawa to duże miasto!

Musimy działać i mieć MOC, aby bez wahania podjąć resuscytacje. Niestety z danych wynika, że tylko 15 na 100 osóbpodejmie się RATOWANIA - dlaczego?
Dane są wstrząsające: "Na tle państw europejskich świadomość Polaków w zakresie udzielania pierwszej pomocy nie wypada najlepiej. W przypadku zatrzymania akcji serca, w Polsce jedynie około 4 procent osób wraca w pełni do zdrowia. Są toosoby, którym przypadkowi świadkowie udzielili pierwszej pomocy. W krajach zachodnioeuropejskich ten odsetek sięganawet 40 procent – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Ireneusz Urbanke, kierownik pogotowia Medicover". /dane z domeny polityka.pl /.

 

Nasz projekt "3/4 ...." pokaże i praktycznie przećwiczy następujące zagrożenia:
1. wypadki na ulicach / oprócz resuscytacji, obsługa aparatu AEG, a także zwichnięcia, złamania, atak padaczkowy,wypadki,/
2. wypadki w domach / zakrztuszenia, oparzenia, porażenie prądem, zemdlenia /,
3. zagrożenia katastrofami np. budowlanymi, pożarami, zagrożenie wybuchu gazu.
4. bezpośrednie zagrożenie ze strony osoby agresywnej pod wpływem: alkoholu,narkotyków lub dopalaczy,
5. przedstawi i poinstruuje zachowania i udzielenia pierwszej pomocy osobie z chorobą krążeniowo-oddechową, przypodejrzeniu udaru mózgu, cukrzycy, padaczki, wstrząsu anafilaktycznego, krwotoku, oparzenia, zatrucia itd.

 

ŻYCIE pokazuje, że nawet dzieci mogą pomóc i podjąć masaż serca, wezwać karetkę wykonać poprawnie poleceniadyspozytora SOR-u. Dlatego jest sens szkolić wszystkich.


Warsztaty "3/4 - ..." podzielimy na sekwencje:
1. prezentacja multimedialna w tym film pokazowy związany z chorobami przewlekłymi, wypadkami, zagrożeniami, udarmózgu itd.,
2. wykład - rozmowa z prowadzącym- pytania do grupy i rozwiązywanie wspólnie zadanego problemu,
3. szkolenie- praktyczne ćwiczenia pomocy przedmedycznej z użyciem sprzętu AED, fantomów,
4. zagadnienia z kodeksu karnego i prawa cywilnego o ochronie życia i zdrowia, procedury, wywiad z chorym, sposób irodzaj informacji przekazywanej dyspozytorowi karetki.
6. podsumowanie i pytania szczegółowe do warsztatów.

 

WARTO zdobyć wiedzę i warto pomóc. Wiemy z badań, że 9 na 10 osób pomoże komuś bliskiemu z rodziny, natomiastdużo gorzej jest, kiedy mamy do czynienia z osoba obcą. Dlaczego? Warto o tym porozmawiać w każdej grupie, w którejbędzie prowadzone szkolenie.

 

POBIERZ INFORMACJĘ!


Zajęcia trwają dwie godziny i są dla klas bezpłatne.


Program realizowany przy współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy Biura Edukacji.


Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com


Z poważaniem
Maria Reif
Fundacja ART.

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 186510 odwiedzin na stronie ::.