polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA DZIECI / DLA RODZINY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

"My CZYTAMY 2019 – czytelnia na kółkach” - MOKOTÓW

"My CZYTAMY – czytelnia na kółkach” jest aktywną formą wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, której głównym beneficjentem są: dzieci, młodzież osoby dorosłe.
 
Działamy na Mokotowie w IV Ogrodzie Jordanowskim, Parku Dreszera i na Polach Mokotowskich  na placu zabaw w przestrzeni bezpiecznej i rekreacyjnej.
 
Program łączy kulturę czytania z aktywnością na świeżym powietrzu i jest projektem innowacyjnym prowadzonym przez Fundację ART już w siedmiu dzielnicach Warszawy od 2014 roku. Za jego scenariusz i pomysł Fundacja ART otrzymała w 2016 roku II NAGRODĘ EDUKACJI KULTURALNEJ w kategorii organizacje pozarządowe.
Program "MY CZYTAMY - czytelnia na kółkach" łączy pokolenia, rozwija umiejętności wzajemnej komunikacji i wymianydoświadczeń w prostej czynności - CZYTANIA.
 
Bo czytanie sobie nawzajem to zabawa, ŹRÓDŁO POZYSKIWANIA WIEDZY, KULTURY I PRZYJEMNOŚCI oraz budowaniadobrych relacji międzypokoleniowych od najmłodszych do najstarszych.
 
Niestety zauważamy, że o ile umiejętność czytania książek jest bliska naszym dziadkom, o tyle już dzieci a także wnuki coraz mniej czytają i rzadziejchwytają za książkę. Statystyki biją na alarm, badania Biblioteki Narodowej są bardzo przykre 63 % Polaków w 2016 nie przeczytało żadnej książki.
Serwujemy sobie wtórny analfabetyzm. Dlatego tak potrzebne są różne programy, które zachęcą i pomogą w wychowaniu małego czytelnika. 
 
Program „My CZYTAMY- czytelnia na kółkach”
realizujemy w niedziele OD GODZ. 15.00 DO 17.00. :
 
PARK DRESZERA, UL. PUŁAWSKA 
5 maja 2019 
30 czerwca 2019 
11 sierpnia 2019 
22 września 2019 

II OGRÓD JORDANOWSKI, ODYŃCA 6 
19 maja 2019 
9 czerwca 2019 
14 lipca 2019 
4 sierpnia 2019 
1 września 2019 

POLE MOKOTOWSKIE /PLAC ZABAW/ 
26 maja 2019 
16 czerwca 2019 
28 lipca 2019 
25 sierpnia 2019 
 
 
 
Zapraszamy mieszkańców Mokotowa do wspólnej zabawy. Fundacja ART.

Program współfinansuje Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
autor projektu – Fundacja ART
 
 
« powrót|drukuj

.:: 186465 odwiedzin na stronie ::.