polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI... » :. CYKL: SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE 2019 - ZAPRASZAMY! .:

o. prof. JACEK SALIJ - "Przebaczenie i miłość nieprzyjaciół w polskiej kulturze"

Czytelnia i Wypożyczalnia Naukowa nr VI zaprasza 2 kwietnia (wtorek) 2019 godz. 17:30 na spotkanie z cyklu Spotkania nie tylko literackie 2019.
 
Gościem spotkania będzie o. prof. JACEK SALIJ, tematem zaś "Przebaczenie i miłość nieprzyjaciół w polskiej kulturze". Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy - ul. ks. J. Chrościckiego 2

Wstęp wolny. 
 
 
O. prof. Jacek Salij - dominikanin, profesor nauk teologicznych, pisarz, publicysta. W latach 1960-1967 studiował teologię w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie, a następnie w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W roku 1992 uzyskał tytuł profesora. Był pracownikiem ATK (później Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego), gdzie objął funkcję kierownika Katedry Teologii Dogmatycznej. Autor wielu publikacji, jak również współpracownik katolickich portali internetowych. Duszpasterz wielu organizacji katolickich. Konsultor Komisji Nauki Wiary Episkopatu Polski i członek Sekcji Dogmatycznej Teologów Polskich. Został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą i Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Za swoją działalność otrzymał nagrodę Fundacji Polcul i nagrodę Feniksa. 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.