polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

I WARSZAWSKI POZARZĄDOWY TYDZIEŃ EDUKACYJNY

 I WARSZAWSKI POZARZĄDOWY TYDZIEŃ EDUKACYJNY

 
Przedsięwzięcie odbędzie się w różnych miejscach Warszawy, w terminie 23-29 października 2017 roku. Celem organizacji I Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego jest zachęcenie warszawiaków, w szczególności dzieci i młodzieży, do zapoznania się z działalnością organizacji pozarządowych, z ich aktywnością edukacyjną oraz inicjatywami społeczno- obywatelskimi. W programie  są przewidziane różne pokazy naukowe, warsztaty, debaty, gry symulacyjne, koncerty, spektakle, wystawy interaktywne z różnych dziedzin nauki i sztuki. Wszystkie działania są bezpłatne. Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, na co dzień współpracujących ze szkołami, poprowadzi fascynujące działania edukacyjne obejmujące nauki przyrodnicze, sztukę, sport, literaturę, psychologię, teatr. 
 
 
PROGRAM WYDARZEŃ (do pobrania)
 
 
Szczegółowy opis projektu oraz opisy dotyczące większości wydarzeń zawarte są w folderze WPTE (do pobrania na stronie http://www.edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/15251-i-warszawski-pozarzadowy-tydzien-edukacyjny).
 
Zapraszamy!
 

 

Z folderu:
 
"Szanowni Państwo,

Każdego roku Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy współpracuje z organizacjami pozarządowymi, które prowadzą ponad 200 projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Korzysta z nich kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży.
Te inicjatywy stanowią świetne uzupełnienie oferty szkół, są innowacyjne, uczą zaangażowania i powodują, że system edukacji jest coraz bardziej konkurencyjny. Wśród nich wiele jest działań międzypokoleniowych oraz integrujących osoby sprawne z osobami niepełnosprawnymi.
I Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny to pokłosie tej współpracy.
Chcemy pokazać Państwu ciekawe przedsięwzięcia realizowane przez stołeczne organizacje pozarządowe i zachęcić do korzystania z ich potencjału przez cały rok.
Kilkanaście fundacji i stowarzyszeń przygotowało blisko 50 wydarzeń dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. To warsztaty naukowe, wykłady z różnych dziedzin wiedzy, spotkania z interesującymi ludźmi, wystawy, pokazy
filmowe i teatralne, edukacyjne gry miejskie i wycieczki. Udział we wszystkich jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu przez m. st. Warszawa.
Mamy nadzieję, że inicjatywa ta spotka się z Państwa życzliwym przyję ciem, będzie inspiracją i wejdzie na stałe do kalendarza warszawskich inicjatyw edukacyjnych.

Organizatorzy
Biuro Edukacji
Komisja Dialogu Społecznego ds. Edukacji
Fundacja Szkatułka"
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.