polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"TARCZA" - zajęcia z zakresu prewencji dla uczniów

"TARCZA" to program, który ma dostarczyć wiedzy i nauczyć prawidłowych zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych, którejak widać po codziennych doniesieniach medialnych są powszechne i mogą się zdarzyć….

 

DIAGNOZA

Młodzież nie ma podstawowych informacji jak należy się zachować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.
Młodzież nie zna topografii miejsc bezpiecznych i niebezpiecznych w chwili np. pożaru, zawalenia budynku, huraganu, ataku agresora.
Młodzież nie wie: czy uciekać, jak uciekać aby się ukryć, gdzie itd
Młodzież nie wie jak przebiega akcja antyterrorystyczna,
Młodzież nie wie jak się zachować przy napaści, agresji, zagrożeniu użycia przez napastnika broni.
Młodzież nie jest przygotowana na wybuch paniki.

Ta wiedza jest POTRZEBNA i jest WAŻNA zwłaszcza dziś, kiedy wyjeżdżamy tak często poza granice kraju oraz kiedy mamydo czynienia z sytuacjami związanymi z szeroko pojętą prewencją, Pamiętajmy, że możemy być zdani na siebie i swojeotoczenie przeciwko sprawcom przestępstwa. Zatem musimy mieć informacje, kiedy działać a kiedy się wycofać i jak tozrobić bezpiecznie nie narażając własnego zdrowia i życia.

 

Cele i założenia programu "TARCZA":

bezsprzecznie nie potrafimy się zachować w sytuacjach trudnych, nie jesteśmy do nich przygotowani, nie jesteśmyszkoleni w obronie własnej ani w technikach unikania zagrożeń lub wycofywania się z miejsc niebezpiecznych. Stądwarsztaty będą oparte na zdarzeniach związanych z:

- katastrofami budowlanymi,

- pożarami,

- narażeniem na substancje trujące- gazy i nie tylko,

- napadami agresorów,

- zjawiskiem paniki,

- atakami terrorystycznymi.

Wiedza, którą młodzież otrzyma będzie - instruktażowa i praktyczna. Przykłady akcji która jest niebezpieczna i poinformowanie młodzieży jak powinna wyglądać ich prawidłowa reakcja zabezpieczająca zdrowie i życie.


Chcemy zbudować poczucie - WIEM jak zareagować! Nie działam impulsywnie i chaotycznie i nie przeszkadzamdziałającym służbom, wiem kogo zawiadomić i co powiedzieć oraz jak przekazując komunikat.

 

Zajęcia poprowadzą szkoleniowcy z Gromgroup.

Program realizowany przy współfinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy Biuro Edukacji

Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia
na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com

 

POBIERZ INFORMACJĘ


Z poważaniem
Maria Reif
Fundacja ART.

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 212603 odwiedzin na stronie ::.