polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Akcja WIĘŹ - Spotkanie z prof. Leszkiem Żukowskim

13 marca 2017 r. w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się kolejne spotkanie z kombatantem z cyklu „Akcja Więź”. Tym razem byliśmy zaszczyceni wystąpieniem pana Leszka Żukowskiego, profesora nauk technicznych; powstańca warszawskiego; od 2013 r. prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Na spotkanie przybyła młodzież z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie.

Spotkanie poprzedziła prelekcja kierownik Muzeum Więzienia Pawiak Joanny Gierczyńskiej dotycząca historii Pawiaka w czasach okupacji niemieckiej w Polsce. 
 
 
Leszek Żukowski od 1942 roku działał aktywnie w Szarych Szeregach, następnie brał udział w powstaniu warszawskim jako „Antek”. Został osadzony w obozach koncentracyjnych Flossenbürg i Dachau.
 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.