polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„WARSZAWSKA EKO - grajka" - zapraszamy do rezerwacji zajęć!

Szanowni Państwo,  zapraszamy do rezerwacji zajęć pt. „WARSZAWSKA EKO - grajka"  to warsztaty z zakresu edukacji ekologiczno- wiślanej adresowane do dzieci klas 0-III ze szkół podstawowych stolicy.

 
Zajęcia odbywać się będą w szkołach / klasach / w ramach zajęć lekcyjnych i będą uzupełnieniem zajęć programowych o ochronie środowiska w nauczaniu wczesnoszkolnym zintegrowanym. Program ma na celu zwiększenie wiedzy i świadomości dzieci o konieczności dbania o czyste środowisko, wodę, powietrze, ziemię itd. od najmłodszych lat. 
 
Poruszone zostaną tematy związane z elektro-śmieciami, segregacją śmieci, zanieczyszczeniem wody, naszych lasów i parków oraz najbliższego otoczenia a także powiemy o emisji i wpływie spalin i innych gazów trujących na środowisko naturalne. Będziemy wskazywać na alternatywne źródła energii oraz na potrzebę oszczędzania wody, prądu i gazu. 
Program będzie edukował, a ponieważ jest adresowany do dzieci małych zawiera wiele działań, które pomogą w utrzymaniu ich uwagi i zaangażują je do współpracy i  zapamiętywania najważniejszych treści w  kwestii konieczności ochrony środowiska Warszawy. 
 
Program trwać będzie 2 godziny lekcyjne i składa się z trzech części:
1. przedstawienia z udziałem dwóch aktorów,
2. warsztatów z ekologiem,
3. zabawy  w eko-gry, rebusy i zagadki  / arkusze edukacyjne /  w celu zapamiętania zawartych w programie informacji.

Program realizowany przy współfinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy Biuro Edukacji - BEZPŁATNY DLA SZKÓŁ!!!
 
Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com

Z poważaniem: Maria Reif. Fundacja ART. 607 139 310
 
 
« powrót|drukuj

.:: 212505 odwiedzin na stronie ::.