polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Królewskie spacery... z MIECZEM I TARCZĄ - LATO W MIEŚCIE 2016

Królewskie spacery... z MIECZEM I TARCZĄ oraz Akademia Sztuk Dawnych - 1050 rocznica CHRZTU POLSKI to oferta dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

WSTĘP WOLNY !
 
„Królewskie spacery… z MIECZEM I TARCZĄ” - wakacyjny program w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2016 dla grup dzieci z warszawskich placówek edukacyjnych pozostających podczas wakacji w Stolicy. Zapraszamy także, indywidualnych gości- dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami, które chcą uczestniczyć w naszych warsztatach.
 
Działania odbywać się będą w przestrzeniach Zamku Królewskiego / Arkady Kubickiego, OgrodyKrólewskie, Pałac pod Blachą /. Program realizowany będzie poprzez: warsztaty, wykłady, działania teatralne, ćwiczenia i eksperymenty fizyczno- chemiczne oraz muzyczne animacje.
 
Zajęcia  „Królewskie spacery… z MIECZEM I TARCZĄ" odbywać się będą
w wakacyjne środy: 13, 20, 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 sierpnia od 10.00 do 14.00.
 
W programie:

- spektakl „ Zaczyna się księga i dzieje” według Galla Anonima.

oraz  warsztaty:
1. Kodeks RYCERZA- zakony rycerskie
2. O Bitwie pod Grunwaldem – rekonstrukcja
3. Zdobądź TWIERDZĘ
4. Etykieta czyli TARCZA
5. Gra z klasą  SZACH i MAT
6. Fortyfikacje Warszawy
 
UWAGA – ZGŁOSZENIA grup mailowe: fundacjaart.reif@gmail.com
 
ZAPROSZENIE
 
Program współfinansowany przez m.st. Warszawę Biuro Edukacji, gospodarz programu- Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum, Rezydencja królów i Rzeczypospolitej, autor i organizator projektu – Fundacja ART.
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 73371 odwiedzin na stronie ::.