polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"Podróże do BAJKOLANDII" - warsztaty integracji rodziny - Praga-Północ

Projekt "Podróże do BAJKOLANDII" - to warsztaty integracji rodziny w trzech filiach Bibliotek Publicznych Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy:

 
1. w Bibliotece Dziecięcej nr 8 ul. Ząbkowska 23 / 25,
2. w Bibliotece Dziecięcej nr 59 ul. Radzymińska 50,
3. w Bibliotece Dziecięcej nr 50 ul. Skoczylasa 9.

 
Program jest skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5 - 7 lat i ich rodziców.
Poprzez cykl spotkań w bibliotekach będziemy bawić się z dziećmi książką i jej nieograniczonymi możliwościami, stąd będą to rodzinne warsztaty sztuki książki i rękodzieła.
 
 
Przy pomocy tych działań będziemy:
1. animować i zachęcać do familijnego czytania książek pomagając w tym poprzez działania teatralizowane tj: bajania, zabawy ruchowe, ożywianie przedmiotów, czytania z pomocą rodziców z  podziałem na role itd.,
2. oraz poprzez wspólne warsztaty rękodzieła, w których wezmą udział wszyscy będą to zabawy plastyczne, malowanie, filcowanie, oprawianie, ozdabianie, ekslibrys itd.
 
Będziemy poruszać się w tematach bliskich i konkretnych / rozwój psychoruchowy dziecka na etapie wczesnoszkolnym /będziemy więc zapoznawać dzieci z literaturą związaną z pojęciami ważnymi dla dziecka ale także z ich życiem wrodzinie, szkole, na podwórku i wszędzie tam, gdzie wiedza może się przydać. W ten sposób, będziemy wspierać rodziny i integrować je wokół bibliotek Dzielnicy Praga- Północ oraz wokół działań wspierających rozwój i wzmocnienie funkcji rodziny.
Każde zajęcie trwać będzie ok 2 godzin.
 
WSTĘP WOLNY!
 
Program składać się będą z następujących części:
 
1. wierszowe - przywitanie,
2. zagadka – na dobry początek,
3. animacja teatralna lub muzyczna na wybranym tekście / scenki aktorskie, muzyczne zabawy,
4. słowniczek czytanki - rozpoznajemy i odszyfrowujemy trudne wyrazy z przeczytanego tekstu,
5. opowiadamy sobie nawzajem treść przeczytanego - animowanego fragmentu książki,
6. wspólna zabawa plastyczna związana z tekstem 
7. zaproszenie na następne spotkanie.
 
Zapraszamy
Maria Reif
Fundacja ART.
Kontakt: 607 139 310, fundacjaart.reif@gmail.com

Szczegółowy program spotkań: 
 
16 czerwca 2016, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 59, ul. Radzymińska 50 - HISTORIA O PEWNYM JEŻU i warsztaty stemplowania. 
 
23 czerwca, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 50, ul. Skoczylasa 9 - CZTERY PORY ROKU - muzyczne spotkanie oraz przygotowanie pamiętnika. 
 
7 lipca, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 50, ul. Skoczylasa 9 - ZACZAROWANY OGRÓD - rozpoznajemy rośliny oraz malowanie inicjału. 
 
14 lipca, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 8, ul. Ząbkowska 23/25 - LATAJĄCY KUFER - bajanie baśni i mozaikowe wzory. 
 
21 lipca, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 8, ul. Ząbkowska 23/25 - HISTORIA BRZYDKIEGO KACZĄTKA - zabawa z pacynką mój maty teatr moja zabawka. 
 
28 lipca, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 8, ul. Ząbkowska 23/25 - WARSZAWA MOJE MIASTO - co to jest legenda? Wspólne opowiadanie i rodzinny exlibris. 
 
4 sierpnia, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 59, ul. Radzymińska 50 - PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK - ulubione książki naszych dziadków i warsztaty kaligrafii. 
 
11 sierpnia, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 59, ul. Radzymińska 50 - PAN BRZECHWA - działania na wierszach i warsztaty gobelinu - obrazy wełną malowane. 
 
18 sierpnia, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 59, ul. Radzymińska 50 - ZWIERZĘTA W ZOO- zabawa muzyczna i wykonanie ilustracji ulubionych zwierząt. 
 
25 sierpnia, godz. 16.30 - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 50, ul. Skoczylasa 9 - ŚWIĘTO PRASKIEJ KSIĄŻKI - książka pamiątkowa BAJKOLANDII - konkurs.  

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.