polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOMBATANTA - 15.04.2016 r.

15 kwietnia 2016 - Muzeum Więzienia Pawiak

Szanowni Państwo,

w Międzynarodowym Dniu Kombatanta zapraszamy na program dedykowany wszystkim Kombatantom II wojny światowej. Uroczystości odbędą się
15 kwietnia 2016 w Muzeum Więzienia Pawiak ul. Dzielna 24/26, Warszawa,oddział Muzeum Niepodległości.


Program uroczystości:

12.00 - APEL, MODLITWA EKUMENICZNA, UROCZYSTE ZŁOŻENIE KWIATÓW
12.30 - SPOTKANIE Z KOMBATANTAMI
13.00 - KONCERT
14.30 - ZWIEDZANIE MUZEUM Z REKONSTRUKTORAMI
15.00 - FILMY DOKUMENTALNE Muzeum Więzienia Pawiak
15.30 - ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM


Program "Myśmy już dawno drogę wybrali…" jest dedykowany Kombatantom, byłym więźniom Pawiaka i niemieckich obozów koncentracyjnych w Międzynarodowym Dniu Kombatantów.

Działania artystyczne, edukacyjne i integracyjne odbywać się będą na terenie Muzeum Więzienia Pawiak. Wydarzenia będą adresowane do wszystkich mieszkańców Warszawy a w szczególności do Seniorów, rodzin byłych więźniów i młodzieży. Poprzez uroczystości jakie organizujemy chcemy uczcić pamięć osób represjonowanych w okresie II wojny światowej.

PRAWDA historyczna przekazywana następnym pokoleniom mieszkańców Warszawy przez Światków historii jest zadaniem ważnym i niezwykle pilnym. Naszym zadaniem jest POMOC w ZACHOWANIU PRAWDY i PAMIĘCI.

W jaki inny sposób możemy aktywnie i skutecznie pomóc Kombatantom w ich MISJI spotykania się z młodzieżą - edukacji- integracji. Jesteśmy przekonani, że wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Kombatanta powinny być czasem, w którym spotkają się różne środowiska aby przypomnieć, nauczyć, opowiedzieć o prawdziwych wydarzeniach II wojny światowej.

Wstęp WOLNY!!!

Program realizowany przy współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Związek Byłych Więźniów Niemieckich Więzień i Obozów Koncentracyjnych , Muzeum Niepodległości, Muzeum Pawiak oraz Fundacja ART.


Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com


Fundacja ART.


Zdjęcia z uroczystości
- kliknij tutaj!

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 376162 odwiedzin na stronie ::.