polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

BAJKA STRASZKA o królewnie, która płakać nie umiała

Czy lubimy się  bać?  Podobno  lubimy! 

Dlatego  serdecznie  zapraszamy Państwa  na muzyczny spektakl w Pałacu pod Blachą, w Noc Muzeów - 16 maja 2015 r. o godz. 18.00 i 19.00 (zaproszenia dla dzieci  do odbioru w informacji Zamku Królewskiego).
 
Niech się snuje bajka…. 
… „daleko, daleko za górą za rzeką, za zielonym borem, za modrym jeziorem…” i wszystko  od  tego momentu jest muzyką. Opowieść  toczy się w dziwnej krainie, wśród duchów i pragnień ludzkich istnieją trzy cuda- trzy dziwy , które pragnie mieć  każdy a zwłaszcza rozpieszczona królewna.
Wśród  niezwykłych zdarzeń toczą się, przygody bohaterów zmagających się  z słabościami charakteru każdego człowieka. Życie wesołe, bez trosk, bez wzruszeń, bez łez taki świat istnieje i dziś ale czy jest prawdziwy? Spektakl jest bogato ilustrowany muzycznie. W przedstawieniu wykorzystujemy muzykę orientalną, etniczną  i dźwiękonaśladowczą grając  nie tylko na bębnach, fletach, instrumentach strunowych: afgańskich, tureckich, arabskich, mongolskich ale także wydobywając dźwięk z kamieni i piasku.
Przedstawienie  ma także wpisane przez autora przesłanie pokazujące, że chciwość ludzka i egoizm niestety są nam bliskie ale są wbrew naturze ludzkiej dlatego bohaterowie „Bajki straszki…” chcą się zmienić.
Będziemy opowiadać dzieciom o tym, że zawsze jesteśmy w drodze do czegoś i po coś ważne jest, aby w tej drodze budować swoje człowieczeństwo  pomagając także innym w ich planach i ich pragnieniach.
 
Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia. 
 
Kompozycje muzyczne i aranżacja Hubert Połoniewicz
Działania aktorskie Maria Reif
Adaptacja baśni Bolesława Leśmiana ze zbioru „Klechdy sezamowe”
 
 
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.