polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Pawiak w służbie pamięci - 50 lat temu - impresja

Program rozpoczyna się 8 maja  2015 r. dla uczczenia 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Muzeum Niepodległości a dalsze zajęcia będa odbywały się w Muzeum Więzienia Pawiak.

 
W 1965 DZIĘKI STARANIOM BYŁYCH WIĘŹNIÓW HITLEROWSKIEGO WIEZIENIA ŚLEDCZEGO i ich Rodzinom powstało Muzeum Więzienia Pawiak. Od 50 lat jest jednym z najważniejszych miejsc PAMIĘCI o hitlerowskich zbrodniach niemieckich faszystów dokonywanych na ludności Warszawy przez cały okres okupacji. Pawiackie drzewo, to symbol niezłomności, wiary i odwagi więźniów Pawiaka.
 
W  Muzeum odbywają się  spotkania, w których wszystkie działania wypełnia troska o przeniesienie pamięci historycznej i edukacji patriotycznej na młode pokolenia warszawskiej młodzieży.
Program na jaki Państwa młodzież zapraszamy nawiązuje do 50 rocznicy powstania Muzeum Więzienia Pawiak ale i do 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Ma łączyć środowiska kombatantów z młodzieżą. Ma uczyć i kształtować postawę szacunku do ludzi, którzy walczyli o godność i honor Polaka, w tym dramatycznym dla naszej Ojczyzny czasie.
 
Program realizować będziemy wraz z  kombatantami -  byłymi więźniami Pawiaka, żołnierzami Armii Krajowej oraz byłymi więźniami niemieckich obozów koncentracyjnych. Chcemy wspierać pamięć, budować więzi międzypokoleniowe i pomagać w działaniach edukacyjnych służących prawdzie o  II wojnie i jej okrucieństwach.
 
Przygotujemy:
1. spotkanie  młodzieży szkół ponadpodstawowych z historykiem – kustoszem muzeum
2. spotkanie z kombatantem
3. impresję muzyczną związaną z pamiętnikami najmłodszych więźniów Pawiaka w okresie II wojny światowej.
 
Wstęp WOLNY!!!
 
Program realizowany przy współfinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy 
Partnerem projektu jest Muzeum Niepodległości m. st. Warszawy / Muzeum Więzienia Pawiak.
 
 
Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.