polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

2015 - Rokiem ŚWIATŁA

Mamy w Warszawie SKARB – Gazownię Warszawską - zabytkowy kompleks z XIX wieku zachowany idealnie dzięki pieczołowitej konserwacji i dbałości gospodarzy tego obiektu. Miejsce rzadko uczęszczane, bo zamknięte dla publiczności z uwagi na szczególny dozór obiektu, który jest siedzibą główną PGNiG. 

 
Muzeum Gazownictwa, które jest spadkobiercą mienia i pozostałości po wielkiej Warszawskiej Gazowni prowadzi działalność okazjonalnie: Noc Muzeów, Europejskie Dni Dziedzictwa czy Święto Gazownictwa czyli popularna Barbórka, zdarzają się także grupy  zorganizowane - ale rzadko. A szkoda, bo Muzeum to, jest unikatowe na skalę Europy. Zachowane obiekty: budynki, wieże, magazyny, maszyny, sprzęt, odrestaurowane wnętrza to najlepsze miejsce aby w Roku ŚWIATŁA odbyły się tam zajęcia edukacyjne, które rozbudzają zainteresowania naukowe młodych warszawiaków. 
 
Zajęcia adresujemy do uczniów  klas IV- VI warszawskich szkół podstawowych, zgodnie z zasadą „czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Wierzymy w to, że im wcześniej zainteresujemy dzieci nauką tym lepsze osiągnięcia edukacyjne zdobędziemy.
 
Rok ŚWIATŁA daje ogromne możliwości poszerzania wiedzy z różnych dziedzinach nauki ale nie tylko. W czasach, kiedy ropa naftowa i gaz są najważniejszym źródłami energii wykorzystywanej w każdej gałęzi przemysłu, nasza rodzima nauka zapomina o polskich pionierach tego przemysłu. Zaprezentujemy uczniom film edukacyjny o sposobach wydobywczych od XIX do XXI wieku. Pokażemy unikatowe Muzeum, nauczymy / zwiedzanie, prelekcja, pokaz obiektów, konkursy wiedzy /.
 
Program „2015- Rokiem ŚWIATŁA” będzie promował wiedzę o Warszawskiej Gazowni, która była jednym z najnowocześniejszych zakładów stolicy i aż do lat 70 tych XX wieku była przykładem polskiej myśli naukowej i jej największych osiągnięć. 
 
Wstęp WOLNY!!!
 
Program realizowany przy współfinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy 
Partnerem projektu jest Muzeum Gazownictwa w Warszawie.
 
 
Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 211209 odwiedzin na stronie ::.