polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Teatr – to narodowa Rzecz – 250 lat Teatru Narodowego

Warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych klas IV - VI

 
„Aktorowie narodowi Jego Królewskiej Mości” czyli Teatr Narodowy - taką nazwę nosiła najważniejsza scena w Warszawie za czasów króla Stanisława Augusta, który to powołał ją do istnienia 250 lat temu czyli w 1765 roku. Od tego dnia z przerwami scena narodowa wpisuje się w życie kulturalne, społeczne i edukacyjne mieszkańców stolicy. 
 
Ojcem Teatru Narodowego został Wojciech Bogusławski, który uważał że „ teatr musi być orężem w walce o patriotyzm, obyczajowość i estetykę w wychowaniu widzów”. Był to model teatru obywatelskiego, politycznego i zaangażowanego w życie narodu. 
Biorąc pod uwagę tą ważną wizję oraz niewątpliwie znaczącą dla życia kulturalnego Warszawy rocznicę 250 lat Teatru Narodowego, chcemy zaproponować  dzieciom z klas IV- VI zajęcia warsztatowe w Muzeum Teatru / Plac Teatralny /, które mieści się w budynku Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Teatru Narodowego. 
 
Program składać się będzie z :
 
1. przedstawienia założeń i celu programu, opowiemy co będziemy zwiedzać i czego chcemy się nauczyć, zapytamy o kulturę korzystania z tak znakomitych miejsc,
2. będziemy pracować z edukatorem- teatrologiem- prezentacje, pokazy, zwiedzanie pomieszczeń teatralnych, wystaw,
3. część teatralna – program z udziałem aktorów – warsztaty pokazujące pracę nad tekstem / sceny z lektur znanych dzieciom – praca z dziećmi. Przygotujemy scenariusze do działań teatralnych animować będziemy dzieci tak, aby wspólnie powstały sceny- improwizowane i dające dużo satysfakcji i zabawy,
4. podsumujemy warsztaty. Poprosimy dzieci o wnioski z naszej pracy oraz powtórzymy zdobyte informację i pojęcia.
 

Uczeń po warsztatach będzie :
 
1. znał  pojęcia związane z teatrem
2. rozumiał co znaczy narodowy w pojęciu nie tylko teatru
3. zapamięta przedstawiane przy pomocy scenek działania
4. zobaczy jak wyglądał teatr kiedyś a jak dziś
5. pozna najważniejsze dla kultury teatru nazwiska związane z Teatrem Narodowym w Warszawie.
 
Zajęcia  trwać będą ok. 2 godzin. 
Wstęp WOLNY!!!
 

Program realizowany przy współfinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy 
Partnerem projektu jest Muzeum Gazownictwa w Warszawie.

 
Terminy ze szkołami ustalamy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 30 odwiedzin na stronie ::.