polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci

O PARI… perskie opowieści

23 listopada 2014 r. o 12.00 Pałac pod Blachą. 

 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie familijne pt.  „O PARI… perskie opowieści” adresowany do dzieci od 5 lat….
 
Nasze działania składać się będą ze spotkania z Joanną Borowską artystką fotografem i  archeologiem, która zaprezentuje autorskie zdjęcia ze swoich kilku podróży do Iranu. Cykle zdjęć zostały wykorzystane do publikacji książki „Bajki Perskie” tam także umieszczono rysunki Joanny Borowskiej, które są kopią mozajek z meczetów.  
 
Części zajęć:
 
1. prezentacja zdjęć -  opowieść / pokazanie współczesnej perskiej rodziny/
w tej części Joanna Borowska przedstawi życie rodziny arabskiej, zwyczaje, obrządki. Opowieści towarzyszyć będą autorskie zdjęcia,
2. animacja bajek perskich przy ilustracji muzycznej,
3. warsztat plastyczny.
 
 
Działania teatralne animowane przez aktorkę będą przeplatane z prezentacją zdjęciową Joanny Borowskiej.
 
 
Realizatorzy:
 
Joanna Borowska – absolwentka Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Brała udział i jako archeolog i jako fotograf w międzynarodowych wykopaliskach w Polsce, Austrii, Niemczech, Egipcie, Maroku. Swoje prace fotograficzne wystawiała w Galerii Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Biurze Kulturalnym Ambasady Arabskiej, w Ambasadzie Republiki Egiptu, w Collegium Civitas. Zdjęcia Joanny Borowskiej publikowane są w albumach, miesięcznikach fotograficznych i historycznych tj.: „Foto”, „Spotkania z Zabytkami”, „Zabytki Heritage” oraz w amerykańskim miesięczniku „Archeology”. 
 
 
Maria Reif  - asystent programu - magister sztuki Krakowskiej Szkoły Teatralnej, Studia Podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego, Kusy dziennikarstwa telewizyjnego i PR Centrum Kształcenia TVP, wieloletni współpracownik Telewizji Polskiej Redakcji Dziecięcej oraz Teatru Telewizji. Scenarzystka, reżyserka autorka wielu programów edukacyjnych oraz spektakli teatralnych dla dzieci i dorosłych.
 
 
Scenariusz, koordynacja i organizacja - Fundacji ART.
 
Hubert Połoniewicz - muzyk, lutnik, podróżnik.
 
 
Serdecznie zapraszamy
 
 
« powrót|drukuj

.:: 73436 odwiedzin na stronie ::.