polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Koncert „URSYN i jego dzieło” - 9 listopada 2014 r.!!!

9 listopada o godz. 16.00  W  PARAFII WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
(Warszawa, al. Komisji Edukacji Narodowej 101). Wstęp wolny!

 
Koncert „URSYN i jego dzieło” ma upamiętnić ważną i wybitną postać Juliana Ursyna Niemcewicza oraz popularyzować tradycje i dziedzictwo historyczno- kulturalne naszego narodu.
Program jaki chcemy przedstawić publiczności jest oparty na  muzyce, literaturze i plastyce .  Scenografią projektu będzie dzieło z twórczości Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja” kopia 4 m x 5 m. Historycy niezaprzeczalnie stwierdzili, że Julian Ursyn Niemcewicz jest namalowany przez Matejkę na tym obrazie. Dla wielkiego Mistrza Jana, URSYN był więc jednym z ważnych twórców Konstytucji 3 Maja. Julian Ursyn Niemcewicz był przecież ze Stronnictwa Patriotycznego optującego za uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.  Jak wiemy, Wielki Mistrz niczego nie robił przypadkowo a historię Polski znał, jak mało który artysta. Uznał więc malując postać Ursyna, że jest do wybitny młody poseł a znając dalsze historie życia i działalności naszego bohatera wiedział, że dzieła i osobowość Juliana Ursyna Niemcewicza jest godna zapamiętania przez potomnych. Chcemy więc poprzez koncert patriotyczno- historyczny przypomnieć tą wybitną postać.
 
Program jest adresowany do wszystkich mieszkańców Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. 
 
Wezmą w nim udział: kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie, muzycy i aktorzy.
 
Koncert będzie miał charakter uroczysty. Mamy nadzieję, że nie tylko przypomni postać słynnego patrona Dzielnicy, ale także pokaże jego postawę wobec Ojczyzny i będzie  uczył postaw patriotycznych i obywatelskich.

 
Serdecznie zapraszamy. [ZAPROSZENIE]
 
Maria Reif
Fundacja ART.
 
Projekt współfinansowany przez Dzielnicę Ursynów m. st. Warszawy
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 376154 odwiedzin na stronie ::.