polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci

O ZAKLĘTEJ KRÓLEWNIE...

 …nie podzielę się, nie dam, nie pomogę …

 

serdecznie zapraszamy na zajęcia  LEGENDY WARSZAWY  - ZŁOTA KACZKA.  
Program adresowany do dzieci z klas 0-2.
 
 
„Złota kaczka” to opowieść aktualna. Legenda uczy jak być otwartym i dobrym dla innych.  Jak zobaczyć  i wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy.  Dziecko widzi, że zachłanność  prowadzi do  zguby.
Uczeń po zajęciach potrafi opowiedzieć legendę, umie znaleźć w niej przesłanie, rozumie przyczynę nieszczęścia Królewny zaklętej w Złotą Kaczkę. 
Prowadzący zajęcia odwołuje się do: grupy, klasy, zbiorowości  pytając dzieci jakie postawy są dla społeczeństwa cenne, jak je wzmacniać i jak je promować aby dzieci nauczyły się czym jest altruizm.
Zajęcia prowadzi przewodnik Zamku Królewskiego w ramach zajęć:  spektakl, zwiedzanie wybranych sal i mini warsztaty z etyki.
 
Koszt zajęć ze spektaklem to15 zł od osoby.  
 
Rezerwacje maile na adres:  fundacjaart.reif@gmail.com 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 376124 odwiedzin na stronie ::.