polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

LATO W MIEŚCIE 2014 - „Królewskie spacery… w dawnej Warszawie”

 „cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie”

ARKADY KUBICKIEGO - 9, 16, 23 lipca oraz 6, 13, 20 sierpnia od 10.00 do 14.00

Serdecznie zapraszamy w ramach Lata w Mieście do Arkad Kubickiego i Ogrodów Królewskich na „Królewskie spacery …w dawnej Warszawie. W tegorocznym projekcie  zwrócimy szczególną uwagę dzieci na nasze miasto. Warszawa odgrywała i odgrywa bardzo ważną rolę w historii Polski jest miastem bogatym w tradycje, historie i wielowiekową spuściznę kulturową naszego kraju. Warszawa zasługuje na troskę najmłodszego pokolenia i zainteresowanie jej rolą oraz funkcją kiedyś i dziś. 

 
Poprzez tegoroczny wakacyjny cykl Królewskich spacerów… pokażemy dzieciom  ważne walory naszego miasta, dzięki którym identyfikowanie się ze stolicą stanie się dla nich powodem do dumy a współodpowiedzialność za zachowanie pamięci o jej historii, poszanowanie zabytków, znajomość nazw ulic, ważnych historii oraz bohaterów miasta, będzie dla nich naturalną potrzebą wynikającą z szacunku do stolicy. 
 
Zależy nam, aby najmłodsze pokolenie warszawiaków mówiło… to jest Moje miasto, Moja ulica, Moja szkoła. 

 
W programie:
 
koncert „Warszawska wycinanka”
oraz 
warsztaty:
Legendy warszawskie – gra planszowa. 
Książęta, Królowie, Prezydenci – warszawiacy z krwi i kości. 
Nasza Syrenka. 
W labiryncie ulic Warszawy.
Buduję Starówkę.
Góra śmieci – dawniej i dziś czyli szanujemy warszawską zieleń…

 
Terminy: 9, 16, 23 lipca oraz 6, 13, 20 sierpnia od 10.00 do 14.00

 
Gwarantujemy zabawę i naukę.
 
Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com - prosimy o padanie ilości dzieci oraz bezpośredniego kontaktu (telefon komórkowy) do opiekuna grupy. 
 
Maria Reif
Fundacja ART.
Kontakt: 607 139 310
 
Program współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę Biuro Edukacji, gospodarzem projektu jest Zamek Królewski w Warszawie, autorem i organizatorem projektu jest Fundacja ART

 
Plakat [pdf]

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 376155 odwiedzin na stronie ::.