polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Licho nie śpi czyli historie warszawskiej Starówki

Zajęcia turystyczne, kulturalne i rekreacyjne dla dzieci Dzielnicy Śródmieście 

w  okresie ferii letnich.

 
„Licho nie śpi czyli historie warszawskiej Starówki” – questing – to zajęcia terenowe w formie aktywnej zabawy… to rodzaj varsavianistycznych wycieczek z zadaniami. Zajęcia  polegają na tropieniu historii prawdziwych związanych z  warszawską Starówką. Podążymy wraz z dziećmi śladami mniej znanych opowieści- naszym zdaniem wartych zapamiętania. Przemierzać będziemy uliczki Rynku Starego Miasta, aby na koniec rozwiązać zadanie związane z historią pewnego warszawskiego Licha.
W jednej wycieczce brać będzie udział  ok 25 – 30 dzieci wraz z opiekunami. Miejscem zbiórki będzie Kolumna Zygmunta i z tego miejsca wyruszać będziemy śladami warszawskiego Licha…
 
Nasze wycieczki trwać będą ok 1,5 do 2 godzin i będą dla grup bezpłatne. 
Mali podróżnicy dostaną arkusze- mapy, które podpowiadać będą trasę naszej wycieczki. Zadania, zagadki, ukryte znaki to wszystko prowadzić będzie przez historie, legendy i postaci dawnej Warszawy mniej znane a warte zapamiętania. Gwarantujemy zabawę i naukę.
 
Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń na adres mailowy fundacjaart.reif@gmail.com 
 
 
Zajęcia dla dzieci i młodzieży Dzielnicy Śródmieście.
 
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnicę Śródmieście.
 
 
Maria Reif
Fundacja ART.
Kontakt: 607 139 310

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 242782 odwiedzin na stronie ::.