polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

Trzy obiegi - kultura 1980-1989

Program związany z 25 rocznicą obalenia komunizmu w Polsce

 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie, który ma przedstawić młodzieży gimnazjów i liceów Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy jak, kiedy i kto pisał, tworzył, śpiewał, kolportował, nagrywał dzieła zakazane, opozycyjne i wrogie władzy komunistycznej.
Chcemy opowiedzieć młodzieży jak działała kultura w latach 1980 - 1989 oraz  jak pomogła obalić system totalitarny działający w Polsce po II wojnie światowej.
 
W tym roku mija 25 lat od daty, kiedy możemy cieszyć się wolnością. Nadal są to dzieje dość niejednoznaczne. Nawet działacze opozycji nie potrafią ich ocenić i poddać analizie. Jak więc przedstawić ten ważny i trudny dla Polski czas? Jak przekazać młodzieży, która urodziła się w latach dziewięćdziesiątych klimat tamtych lat:  nadzieję i odwagę  ludzi, dzięki którym jesteśmy dziś wolni.
 
Tylko nieliczni mogą nam opowiedzieć o tamtych czasach walki, oporu i determinacji  oraz tego najważniejszego solidarności między ludzkiej i jedności społeczeństwa w walce z komunizmem. 
 
Program „Trzy obiegi kultury 1980-1989” będzie aktywnym wielogłosowym historyczno- literackim ale i artystycznym programem, w którym pokażemy jak kultura potrafi walczyć, jakie sposoby i metody obiera i jak bardzo jest skuteczna oraz jak wybitne dzieła powstawały w latach 1980- 1989. 
 
"TRZY OBIEGI - KULTURA W LATACH 1980-1989" -  o obiegu oficjalnym, podziemnym w kraju i kulturze na emigracji czyli jak walczyć sztuką i kulturą!!!
 
Zajęcia są adresowane do młodzieży ursynowskich liceów i najstarszych klas gimnazjalnych odbywać się będą na terenie szkół.  Zajęcia przeznaczone dla jednej klasy trwać będą  ok 2 godziny. 
 
W zajęciach wezmą udział:
- dr nauk humanistycznych z Uniwersytetu Warszawskiego - Katarzyna Buczek,
- aktor Stanisław Górka z gitarą i aktorka - Maria Reif.
 
Program jest współfinansowany przez Dzielnicę Ursynów m. st. Warszawy , autor i organizator Fundacja ART

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.