polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

„SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE” - 21 maja o 17.30...

„SPOTKANIA NIE TYLKO LITERACKIE”  - ciekawe spotkania, inspirujące wykłady, dobra literatura oraz ważne tematy to „Spotkania nie tylko literackie” – zapraszamy!

„Spotkania nie tylko literackie” to program wykładów, które będą realizowane w 2013 roku w Czytelni Naukowej nr VI w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy przy ulicy Ks. J. Chrościckiego 2 o 17.30. Wstęp wolny.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnicę Włochy i ma służyć pogłębieniu wiedzy oraz integracji społecznej. Tematyka spotkań została przez nas tak skomponowana, aby była interesująca dla szerokiego przekroju wiekowego naszej publiczności. W programie mamy szereg tematów rocznicowych- historycznych ale także literackich oraz z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości społecznej. Naszym celem jest aby podczas spotkań znakomici wykładowcy o dużym dorobku naukowym i wielkiej wiedzy mogli spotkać się z mieszkańcami Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.


Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie:

21 maja o 17.30 - „Hieny i Lotosy”- starożytny Egipt w powieści.

prof. Andrzej Niwiński – światowej sławy archeolog i egiptolog, autor wielu publikacji, badacz kultury i zwyczajów Egiptu, wykładowca Instytutu Archeologii UW, kierownik wielu wypraw archeologicznych. Od 14 lat kieruje pracami archeologicznymi nieopodal świątyni Hatszepsut w Luksorze.

Powieść „Hieny i Lotosy” jest pierwszą powieścią w dorobku literackim prof. A. Niwińskiego. Wybitny znawca kultury Egiptu dotąd pisał pozycje naukowe i popularnonaukowe. Tym razem opowie o czasach Ramzesa XI i arcykapłana Herhora właśnie w powieści. Czy postaci znane nam doskonale z „Faraona” Bolesława Prusa są takie same u Prof. Andrzeja Niwińskiego? Na pewno nie dlaczego?

 

Z tym pytaniem możecie się Państwo zwrócić bezpośrednio do autora tej pasjonującej powieści już 21 maja o 17.30 w Czytelni Naukowej VI przy ul. Ks. Chrościckiego 2 w Dzielnicy Włochy.

 

Więcej o cyklu "Spotkania nie tylko literackie" - TUTAJ!

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.