polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

WOLSKIE ROGATKI - cykl plenerowych impresji muzycznych o kulturze Woli.

Inspiracją do projektu jest ogromne zainteresowanie, a nawet moda na  aktywność kulturalną, która w lekkiej formie przybliży mieszkańcom lokalne historie  mało znane a ważne. 
Słynne wolskie Rogatki zaprojektowane przez Jakuba Kubickiego, to dopiero było miejsce! Kierunek zachód, więc każdy, kto chciał zwiedzać lub kształcić się w Europie, musiał tędy przejechać. Takie miejsce to tygiel informacji i skarbnica wielu historii oraz kultur. Rogatki, to przecież ostatnia zmiana koni, ostatnie posiłki w karczmie, pożegnania i powitania…Tu tańczono, śpiewano, biesiadowano, załatwiano ostanie interesy, wysyłano ostanie przesyłki. 
 
Chcemy odtworzyć  klimat naszym zdaniem bardzo kulturotwórczy i ciekawy. Stąd pomysł na realizację projektu „Wolskie Rogatki ”, który będzie się składał z trzech impresji.
 
Serdecznie zapraszamy:
 
- 15 czerwca o 16.00 na taras przy Bibliotece Publicznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy Al. Solidarności 90 - koncert kapeli wraz z pokazem tańców: sztajerków, polek, walczyków oraz tang czyli wszystko o zabawach w okresie fabrycznej Woli  początku dwudziestego wieku. 
 
- 3 sierpnia o 16.00 w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17 - przypomnimy okres Wielkiej Emigracji. Pokażemy spektakl muzyczny „Kochajmy się Księga ostatnia” złożony z fragmentów epopei narodowej oraz tańców polskich. 
 
- UWAGA! 7 września o 20.15 !!! przy Kościele Św. Boromeusza na ul. Chłodnej - zaprezentujemy koncert  Walcząca Wola – poświęcony bohaterom Woli 
 
Wstęp bezpłatny!
 
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich zainteresowanych bogatą kulturą Woli.
 
 
Maria Reif
Fundacja ART.
 
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MIASTO STOŁECZNE WARSZAWĘ.
 
Kontakt: Maria Reif
607 139 310, fundacjaart.reif@gmail.com.pl 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 187535 odwiedzin na stronie ::.